Nowy numer 47/2020 Archiwum

Rusinów. Wsparli biskupi Fundusz "Pomagam"

Postanowiono, że pieniądze w ramach zbiórki na kwiaty do grobu Pańskiego zostaną w tym roku przekazane na pomoc w walce z koronawirusem.

Jak informuje Marzena Papis z Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, w parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Rusinowie koło Przysuchy inspiracja przyszła wraz z wiadomością, że zbierane są pieniądze na respiratory i że bp Henryk Tomasik powołał Fundusz "Pomagam", który spieszy z pomocą w walce z koronawirusem w diecezji radomskiej.

- Tę piękną inicjatywę podjęli przedstawiciele Akcji Katolickiej na czele z proboszczem ks. Edwardem Swatem, a włączyli się do niej mieszkańcy Grabowej, Rusinowa i Władysławowa. Łącznie zebraliśmy 6 920 zł. Cała kwota została przekazana na powołany przez ks. biskupa Henryka Tomasika Fundusz "Pomagam", który udziela wsparcia w walce z koronawirusem. Kiedyś Ronald Reagan powiedział "Nie możemy pomóc każdemu, ale każdy może pomóc komuś". W tym trudnym okresie słowa te nabierają szczególnego znaczenia, pokazując jak ważna jest pomoc bliźniemu. Konkretnego znaczenia nabierają także słowa religijnej piosenki, którą często śpiewamy w naszym rusinowskim kościele: "Powiedz ludziom, że kocham ich, że się o nich wciąż troszczę" - mówi M. Papis.

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej wyraża wdzięczność wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama