Nowy numer 47/2020 Archiwum

Rezurekcja w radomskiej katedrze

- Jakże ważne jest, aby każdy współczesny człowiek usunął kamień niewiary z grobu swojego serca - powiedział bp Henryk Tomasik.

Ordynariusz radomski przewodniczył w katedrze Mszy św. o świcie w Niedzielę Wielkanocną. W tym roku nie było procesji rezurekcyjnej. Przed rozpoczęciem Eucharystii bp Tomasik wyszedł przed główne wejście do świątyni i stamtąd udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem miastu i diecezji.

Jak każdego dnia wcześniej podczas ceremonii, które ordynariusz sprawował w katedrze podczas Triduum Paschalnego, pozdrowił obecnych i tych, którzy uczestniczyli w liturgii za pośrednictwem środków społecznego przekazu. - Czcigodni księża, drogie siostry zakonne, kochane dzieci, droga młodzieży, drodzy siostry i bracia łączący się z nami za pośrednictwem Radia Plus i internetu. Szczególnie osoby chore, samotne, przeżywające kwarantannę. Drodzy bracia i siostry lekarze, pielęgniarki, pracownicy szpitali, czuwający przy naszych chorych. Kochani, przeżywamy w wyjątkowej atmosferze to największe święto chrześcijaństwa. Chrystus zmartwychwstał! Zmartwychwstały Chrystus przynosi człowiekowi odpowiedź na to zasadnicze pytanie: Kim On jest? - mówił bp H. Tomasik.

Homilia bp. Henryka Tomasika:

Na zakończenie ordynariusz złożył życzenia wielkanocne: - W tym uroczystym dniu zmartwychwstania Zbawiciela czcigodnym księżom życzę mocy i siły w głoszeniu Pana Jezusa, aby Chrystus obdarzył mocą, światłem i prowadził. Siostrom posługującym w katedrze, które przeżywają dzisiaj swe święto patronalne, życzę, aby zmartwychwstały Chrystus pomagał w wypełnianiu misji wynikającej z charyzmatu zgromadzenia. Wszystkim siostrom zakonnym życzę Bożej odwagi i Bożej mocy w realizowaniu powołania tak, aby świat widział prawdziwych świadków Chrystusa, aby siostry były znakiem Ewangelii i Królestwa Bożego. Wszystkim wam, drodzy siostry i bracia, życzę, aby Chrystus zmartwychwstały był naszym przewodnikiem w każdej sytuacji, dodawał siły w trudnych chwilach, oświecał, umacniał i prowadził. Niech Chrystus zmartwychwstały wszystkim błogosławi. Na tę drogę przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama