Nowy numer 49/2020 Archiwum

Wolontariusze mogą pracować w szpitalach!

Warunkiem jest umowa. Jeżeli szpital ma podpisaną umowę z wolontariuszem, jest on wówczas traktowany jako pracownik tej jednostki.

Jak informuje rzecznik prasowy wojewody mazowieckiego - Konstanty Radziwiłł nie wydał takiego zakazu.

Oto treść oświadczenia:

"W związku z pojawiającymi się publikacjami prasowymi dotyczącymi zakazu wstępu dla wolontariuszy na teren Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, informujemy, że wojewoda mazowiecki nie wydał takiego zakazu.

Należy podkreślić, że kwestia ograniczenia odwiedzin nie dotyczy wolontariatu. Jeżeli szpital ma podpisaną umowę z wolontariuszem - jest on wówczas traktowany jako pracownik tej jednostki. Pismo w tej sprawie było przesyłane do dyrekcji Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego.

W marcu wojewoda przesyłał do dyrektorów szpitali pismo rekomendujące wprowadzenie ograniczeń w zakresie odwiedzin - w związku z zagrożeniem epidemiologicznym. Jednak decyzja co do wprowadzenia ograniczeń w szpitalu należy do dyrektora placówki - większość dyrektorów na obszarze województwa wprowadziła takie obostrzenia.

Jednocześnie informujemy, że wolontariuszy obowiązują zasady bezpieczeństwa - powinny być stosowane środki ochrony. Ponadto wojewoda wydał polecenie ws. obowiązku mierzenia temperatury pracownikom szpitali (w momencie wejścia na jego teren), co dotyczy również wolontariuszy".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama