Nowy numer 33/2020 Archiwum

Dane ze szpitala na Józefowie w Radomiu

Obecnie w szpitalu przebywa 21 pacjentów z dodatnimi wynikami na obecność koronawirusa.

Komentarz Karoliny Gajewskiej do używanych przez niektórych co do radomskiego szpitala sformułowań„radomskie Kosowo, Syria”: - Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu oraz jego pracownicy, którzy od początku epidemii ofiarnie walczą o zdrowie swoich pacjentów, stanowczo nie godzą się na porównywanie sytuacji, w jakiej znalazł się szpital do radomskiej Syrii czy drugiego Kosowa.
Nieprawdą jest, że średnia umieralność to dwa zgony na dobę. Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu od początku walki z epidemią odnotował w sumie 12 zgonów - to dane od 29 marca do 10 kwietnia. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w komunikacie z 11 kwietnia podaje 6 zgonów z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, 1 zgon z Radomskiego Szpitala Specjalistycznego oraz 1 zgon z SPZZOZ w Kozienicach. Jednak nieprawdą jest, że w naszym szpitalu w ciągu jednej doby zmarło 6 osób z powodu zakażenia koronawirusem. To dane dotyczące okresu od 29 marca do 10 kwietnia. W komunikacie można przeczytać, że jest on opracowywany na podstawie meldunków z powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych, które wpływają na godz. 13.00 danego dnia, zatem nie można tych danych utożsamiać z dniem zgonu danego pacjenta. 

Apel szpitala o pomoc wolontariuszy spotkał się z dużym odzewem, za co wszystkim chętnym bardzo dziękujemy. W tym momencie trwają ustalenia dotyczące prac wolontaryjnych na terenie naszego szpitala.  O konkretnych decyzjach będziemy informować potencjalnych wolontariuszy indywidualnie.W związku z tym, że Radomski Szpital Specjalistyczny został przekształcony w szpital jednoimienny i w nim mają być hospitalizowani zakażeni koronawirusem, pozostali pacjenci z innymi schorzeniami mają trafiać do naszego szpitala. Szpital zabezpiecza personel medyczny w niezbędne środki ochrony osobistej. Otrzymaliśmy pokaźną dostawę 1 tys. masek z filtrem FFP3 i 4 tys. masek z filtrem FFP2 oraz 500 kombinezonów barierowych od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Otrzymaliśmy również obiecaną dostawę z Ministerstwa Zdrowa, zatem nasz magazyn został zasilony m.in. przez 10 tys. maseczek, 500 masek z filtrem, 500 kombinezonów, 500 gogli, 10 tys. rękawiczek, 100 l płynów do dezynfekcji powierzchni oraz 500 l płynów do dezynfekcji rąk. Dużą pomoc otrzymujemy również od osób prywatnych, firm, stowarzyszeń, które wspierają nas poprzez dary w postaci uszytych masek, przyłbic, gogli, artykułów spożywczych, płynów do dezynfekcji czy rękawiczek jednorazowych.  Za to wsparcie wszystkim bardzo dziękujemy.
 

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama