Nowy numer 49/2020 Archiwum

Dane ze szpitala na Józefowie w Radomiu

Obecnie w szpitalu przebywa 21 pacjentów z dodatnimi wynikami na obecność koronawirusa.

Od 10 do 13 kwietnia szpital odnotował 6 przypadków zakażenia koronawirusem - 4 wsród personelu medycznego oraz 2 wśród pacjentów. Jeden z nich został przewieziony do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

 Zakażony personel jest odizolowany. To przypadki zakażeń ze zlokalizowanych wcześniej ognisk epidemiologicznych.

- Łącznie od początku walki z epidemią odnotowaliśmy 210 przypadków zakażenia SARS-CoV-2. W ciągu świątecznego weekendu  szpital pobrał 32 próbki do badań na obecność koronawirusa. Czekamy na wyniki. Obecnie w naszym szpitalu przebywa 21. pacjentów z dodatnimi wynikami na obecność koronawirusa. Proces transportu pacjentów do szpitali zakaźnych i szpitali, gdzie działają oddziały zakaźne jest mozolny, długotrwały. Od piątku przekazaliśmy jednego chorego. Trudno jednoznacznie określić, dlaczego tak jest. Radomski Szpital Specjalistyczny zgłasza brak miejsc, szpital w Kozienicach również - mówi Karolina Gajewska, specjalista ds. kontaktów z mediami w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu.

Szpital ciągle boryka się z dużymi brakami kadrowymi. Nadal bardzo duży odsetek personelu przebywa albo na zwolnieniach lekarskich, albo na opiece nad dziećmi, albo na kwarantannach. Oprócz 3 pielęgniarek z 16 osób oddelegowanych do pracy w szpitalu przez wojewodę mazowieckiego, nie zgłosił się nikt poza nimi.

Trzy oddziały, tj. wewnętrzny I, rehabilitacja oraz reumatologia, są zdekontaminowane, jednak by je uruchomić i znów przyjmować pacjentów, personel musi wrócić z kwarantanny. W związku z problemami kadrowymi, pracownicy administracyjni pomagają w czyszczeniu i sprzątaniu w/w odkażonych oddziałów.

Komentarz Karoliny Gajewskiej do używanych przez niektórych co do radomskiego szpitala sformułowań„radomskie Kosowo, Syria” - czytaj na kolejnej stronie

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama