Nowy numer 47/2020 Archiwum

Sprzęt do dezynfekcji dla Domów Pomocy Społecznej

Chce je zakupić zarząd województwa mazowieckiego.

Od początku ogłoszenia epidemii pracownicy pomocy społecznej niosą pomoc swoim podopiecznym, wykonując pracę w utrudnionych warunkach. W szczególnie trudnej sytuacji znajdują się pracownicy domów pomocy społecznej, których podopieczni to osoby z grupy największego ryzyka zachorowań na COVID-19. Zarząd województwa przygotował wsparcie dla tej grupy zawodowej. Na zakup sprzętu oczyszczającego i dezynfekującego powietrze przeznaczono 600 tys. zł. Teraz wszystko zależy od decyzji radnych województwa.

- Dużo mówimy o roli pracowników medycznych, bo jest kluczowa w sytuacji pandemii. Nie można jednak zapominać o tym, że kolejna grupa, która w tej chwili jest również na pierwszej linii frontu, to pracownicy służb społecznych. Ich pomoc uzależniona jest od tego, czy sami będą bezpieczni i zachowają zdrowie. Dlatego decydujemy się na wsparcie tej grupy wyposażeniem, na które przeznaczymy środki wygospodarowane przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej - mówi Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

Zabezpieczenie pracowników oznacza zwiększenie bezpieczeństwa podopiecznych i efektywności udzielanej pomocy. Zarząd województwa podjął więc decyzję o zakupie urządzeń oczyszczających powietrze i dezynfekujących. W ramach wygospodarowanych przez MCPS środków finansowych możliwe jest kupienie ok. 60 takich urządzeń - z funkcjonalnością zbliżoną do modeli oczyszczaczy, które zostały zakupione przez zarząd województwa dla mazowieckich szpitali.

- Od początku ogłoszenia epidemii w kraju podejmujemy różne działania, które są wsparciem dla seniorów, osób z niepełnosprawnościami, organizacji pozarządowych działających na rzecz różnych wykluczonych grup. Zdecydowaliśmy, że w momencie, gdy nie ma sposobności do przygotowywania szkoleń, konferencji i spotkań, które organizowaliśmy dla tych grup i dla pracowników pomocy społecznej, środki na te wydarzenia chcemy przeznaczyć na najpilniejsze potrzeby placówek, bo liczy się teraz bezpieczeństwo ich pracowników i podopiecznych - podkreśla Mariusz Budziszewski, zastępca dyrektora Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama