GN 48/2020 Archiwum

Bp Henryk Tomasik dziękuje za czyny miłosierdzia

Przed II Niedzielą Wielkanocy (Niedzielą Miłosierdzia) ordynariusz radomski wyraża wdzięczność diecezjanom i księżom za inicjatywy podjęte w czasie epidemii.

Epidemia koronawirusa, która jest niezwykle trudnym doświadczeniem pod względem medycznym, społecznym, ekonomicznym i moralnym, spowodowała nową sytuację duszpasterską. I za sprostanie tym wyzwaniom bp Tomasik dziękuje duszpasterzom. - Bardzo dziękuję Czcigodnym Księżom za ofiarną posługę duszpasterską w tej nietypowej sytuacji. Dziękuję za utrzymywanie kontaktu z naszymi wiernymi. Dziękuję za niezwykle cenne inicjatywy związane z transmisją Mszy Świętej oraz nabożeństw. Dziękuję za to, że nasze świątynie są otwarte, dzięki czemu wierni mogą nawiedzać je na adoracje i prywatną modlitwę. Dziękuję za przyjęcie zasad ogłoszonych przez Władze Państwowe oraz respektowanie wskazań Prezydium Konferencji Episkopatu Polski. Bardzo dziękuję za szczególny znak jedności duchowej, którym jest codzienna modlitwa różańcowa kapłanów o godzinie 20.30 - mówi ordynariusz.

Biskup Tomasik już na początku epidemii powołał fundusz Pomagam, z zachętą, by był miejscem, gdzie duchowni przekazują pieniądze na walkę z epidemią na terenie diecezji. - Dzięki tym ofiarom została udzielona pomoc szpitalom w Radomiu i Kozienicach, DPS w Niedabylu, DPS w Drzewicy, ZOL w Goździe Starym. Wspólnie z Caritas wsparcia udzielono szpitalom w Starachowicach i Przysusze. Dzięki akcji prowadzonej przez Caritas, w którą zaangażowało się wielu wiernych świeckich, ale także duchowni, szpitale w Radomiu, Opocznie i Starachowicach otrzymały respiratory. Kolejne inicjatywy są w trakcie realizacji - zaznacza bp Tomasik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama