Nowy numer 48/2020 Archiwum

Pomoc dla DPS w Drzewicy

Ewakuowani pensjonariusze stracili prawie wszystko. Powiat Opoczyński organizuje zbiórkę na rzecz mieszkańców.

Epidemia koronawirusa boleśnie dotknęła mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy.

Ośrodek został zamknięty, a podopieczni zostali wywiezieni do placówek na terenie województwa łódzkiego. Z czasem powrócą, ale do czego? Obiekt, w którym mieszkali, został gruntownie zdezynfekowany. Ze względów bezpieczeństwa zutylizowane zostały także ubrania oraz pościel mieszkańców DPS-u.

By starsi ludzie mieli do czego wracać, organizowana jest zbiórka pod hasłem "Powrót do domu". Zorganizowało ją Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Opocznie. Polega ona na zbiórce odzieży, środków higienicznych i produktów pierwszej potrzeby, które trafią do mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy.

- Potrzebne są między innymi ubrania i obuwie (damskie i męskie), pościel, koce, ręczniki oraz środki higieny osobistej. Powinny to być rzeczy nowe i nieużywane - wyliczała na antenie Radia Plus Radom Maria Barbara Chomicz, wicestarosta opoczyński.

Pomoc rzeczową dla mieszkańców drzewickiego DPS-u, po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu, można wysyłać pocztą lub przynieść do siedziby Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Opocznie.

Adres jednostki: PCPR w Opocznie, ul. Kwiatowa 1A, 26-300 Opoczno. Akcję wesprzeć można również wpłacając pieniądze na specjalne konto: 51  8973 0003 0020 0376 2910 0019 (z dopiskiem Bezpieczny Powiat - DPS w Drzewicy).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama