Nowy numer 5/2023 Archiwum

Hospicjum pomaga szpitalowi w Kozienicach

Dzięki zbiórce zorganizowanej przez kozienickie hospicjum na oddział zakaźny Szpitala Powiatowego w Kozienicach trafiły m.in. ozonator i lampy bakteriobójcze.

Hospicjum im. sługi Bożej matki Kazimiery Gruszczyńskiej w Kozienicach uruchomiło zbiórkę internetową na rzecz oddziału zakaźnego Szpitala Powiatowego w Kozienicach. Chodziło o zakup ozonatora i dwóch lamp bakteriobójczych UV. Z własnych środków hospicjum przekazało na ten cel 15 tys. zł.

- Na konto hospicjum wpłynęło 32 tys. 11 zł 98 gr. Zostały zakupione ozonator, wspomniane lampy, miernik natężenia ozonu, 2 maski z filtrem B2 do obsługi sprzętu. W obecnej chwili oczekujemy na dostarczenie miernika i masek. Wielu ludzi dobrego serca i dobrej woli chce za naszym pośrednictwem wpłacać środki na dalszą pomoc - mówi ks. Tomasz Pastuszka, prezes kozienickiego hospicjum.

W czasie trwania zbiórki hospicjum przekazało do szpitala też 3 materace przeciwodleżynowe. - 10 sztuk takich materacy zakupił i przekazał do naszego hospicjum pan Marcin Łukasiewicz. Bp Henryk Tomasik przekazał na rzecz szpitala w Kozienicach za naszym pośrednictwem 50 litrów płynu dezynfekującego. Osobiście dostarczył go ks. dr Szymon Pikus, ekonom kurii diecezji radomskiej - wylicza ks. Pastuszka.

Hospicjum po uzgodnieniu z dr Elżbietą Kalin, ordynator oddziału zakaźnego, w dalszym ciągu będzie pomagać szpitalowi. Wesprze również Dom Pomocy Społecznej w Kozienicach. - Ponadto hospicjum i parafialny zespół Caritas, działający przy parafii pw. Świętego Krzyża w Kozienicach, dzięki pomocy burmistrza Piotra Kozłowskiego i Wojsk Obrony Terytorialnej dostarczy paczki żywnościowe z Banku Żywności dla ponad 100 rodzin - mówi ks. Pastuszka.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy