Nowy numer 2/2021 Archiwum

Marszałek Struzik apeluje o wsparcie lokalnych mediów

"Upadek polskiej prasy lokalnej oznaczałby niepowetowaną stratę dla demokracji i kultury" - podkreśla w piśmie do lokalnych samorządów Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

Interwencja Adama Struzika, marszałka województwa mazowieckiego, jest reakcją na pismo od Stowarzyszenia Prasy Lokalnej, Stowarzyszenia Gazet Lokalnych i Izby Wydawców Prasy, informujące o trudnej sytuacji lokalnej prasy. W odpowiedzi, marszałek skierował pismo, a zarazem apel do samorządów lokalnych z terenu województwa, aby w miarę możliwości wspierały rozwój lokalnej prasy i czytelnictwo.

Obecna sytuacja uderza w wiele branż, ale również w niezależne, opiniotwórcze media, które znalazły się w niezwykle trudnej sytuacji. Spada czytelnictwo, skurczyły się znacząco wpływy z reklam, a to wszystko wpływa na spadek obrotów. Jeśli ta sytuacja się utrzyma, wiele redakcji może przestać istnieć. Dlatego marszałek Adam Struzik apeluje: "Czytajmy i wspierajmy mądre, niezależne media i lokalną prasę. To one nas informują, uczą, ale też współtworzą lokalną demokrację! Inicjują debatę publiczną i mobilizują do działania. Kontrolują i budują lokalną tożsamość. Bez naszego wsparcia wiele tytułów już wkrótce może zniknąć z naszego rynku. Naszą wspólną odpowiedzialnością jest zapobiec sytuacji, w której pandemia odebrałaby nam dostęp do opiniotwórczych i rzetelnych treści. Dlatego zachęcam Państwa do uwzględniania w Państwa działaniach informacyjnych możliwości, jakie dają lokalne media. Upadek polskiej prasy lokalnej oznaczałby niepowetowaną stratę dla demokracji i kultury".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama