Nowy numer 47/2020 Archiwum

Caritas przekazała sprzęt starachowickiemu szpitalowi

Na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia Caritas Diecezji Radomskiej przekazała kardiomonitor dla oddziału dziecięcego szpitala w Starachowicach.

Kardiomonitor został zakupiony ze środków przekazanych diecezjalnej Caritas przez firmę Budromost Starachowice.

- Firma przekazała na wsparcie szpitala w Starachowicach 100 tys. zł. W ramach tej akcji będzie kupiony jeden respirator i dwa kardiomonitory oraz drobny sprzęt, jak np. inhalatory, które są bardzo potrzebne z racji problemów oddechowych u pacjentów. Udało nam się bardzo szybko nabyć ten pierwszy kardiomonitor. Na kolejny będziemy czekać do 12 tygodni. Natomiast pod koniec maja mamy zagwarantowaną dostawę trzech respiratorów. Jeden z nich zakupimy ze środków Budromostu, a dwa - dzięki akcji "Zanurzeni w miłości". Koszt tych respiratorów, wybrał je szpital, to około 50 tys. za sztukę. W sumie do szpitala w Starachowicach przekażemy sprzęt za około 200 tys. zł - informuje ks. Robert Kowalski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej.

Kardiomonitor odebrali Grzegorz Kaleta, dyrektor szpitala, i ordynator Elżbieta Łazarska-Myśliwska. Przekazali go Ryszard Wojton, prezes Budromostu, członkowie zarządu Grażyna Harabin i Grzegorz Adamus oraz ks. R. Kowalski i ks. Damian Drabikowski, wicedyrektor diecezjalnej Caritas.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama