Nowy numer 47/2020 Archiwum

"Terytorialsi" wesprą radomski szpital

Żołnierze podejmą działania w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym.

Decyzję o wsparciu lecznicy przez Wojska Obrony Terytorialnej, na wniosek Konstantego Radziwiłła, wojewody mazowieckiego, podpisał Wojciech Skurkiewicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. - W przypadku określenia potrzeb do zabezpieczenia zdrowia i życia pacjentów oraz personelu zostaną użyte środki, które pozwolą placówce wyjść z trudnej sytuacji, w jakiej się znalazła. Po rozpoznaniu sytuacji epidemiologicznej niewykluczone, że żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej zostaną między innymi zaangażowani w prace związane z odkażaniem pomieszczeń szpitalnych - mówi W. Skurkiewicz.

W codziennych komunikatach ze szpitala od kilku dni Karolina Gajewska, rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego, informuje, że w lecznicy nie ma osób zarażonych koronawirusem. Co prawda w ostatnich dniach szpital zanotował kilka przypadków zakażeń SARS-CoV-2 wśród pracowników, m.in. lekarza i pielęgniarek, ale osoby te są odizolowane i nie przebywają w szpitalu.

Sytuacja w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym jest bardzo trudna. Od początku epidemii odnotowano tutaj prawie 230 zarażeń koronawirusem. Wielu pracowników wciąż przebywa na urlopach, zwolnieniach lub na kwarantannie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama