Nowy numer 47/2020 Archiwum

Terytorialsi wsparli Hospicjum Królowej Apostołów

Akcję zorganizowali żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, stacjonujący w XI Liceum Ogólnokształcącym w Radomiu.

Hospicjum otrzymało środki ochronne, płyny dezynfekujące, żywność oraz artykuły chemiczne, niezbędne do codziennego funkcjonowania chorych.

- Wszystkie produkty przekazane od radomskich terytorialsów, którzy z dobrej woli dorzucili dużą cegiełkę od siebie, zostaną przeznaczone dla naszych podopiecznych, a to w większości chore dzieci w stanach terminalnych różnych chorób oraz dorośli w stanach terminalnych chorób nowotworowych. Dzięki darom, które nam przekazano, wolontariusze hospicjum będą mogli w większym zakresie pomóc pacjentom - mówi ks. Marek Kujawski SAC, założyciel i duszpasterz Hospicjum Królowej Apostołów.

- To nasz obowiązek, wspierać ludność cywilną w każdym zakresie pomocy, tym bardziej, że akurat ta skierowana jest do osób będących niejednokrotnie w dramatycznej sytuacji. Od początku trwania zwalczania epidemii COVID-19, radomski batalion, zgodnie z credo Wojsk Obrony Terytorialnej, jest pomocnym ramieniem i tarczą dla społeczności swojej małej ojczyzny - podkreśla ppłk Łukasz Baranowski, dowódca 62. Batalionu Lekkiej Piechoty WOT w Radomiu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama