Nowy numer 49/2020 Archiwum

Zakład dla przewlekle chorych prosi o wsparcie

Prowadzi go Zgromadzenie Sióstr Córek Maryi Niepokalanej. To Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Radomiu.

Siostry mają pod opieką 40 osób. Są to przewlekle chorzy, dotknięci demencją, chorobą Alzheimera, chorzy po wylewach i udarach mózgu. Od prawie dwóch miesięcy placówka dzielnie walczy i jak do tej pory udało się jej pensjonariuszy uchronić przed zarażeniem koronowirusem. Ale jest coraz trudniej i siostry zwracają się z prośbą o pomoc:

„Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Radomiu przy ul. 25 Czerwca 19 jest prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Córek Maryi Niepokalanej. Jako placówka niepubliczna posiada ograniczone dofinansowanie ze środków państwowych. Dzięki heroicznej postawie Dyrekcji i Personelu dotychczas udaje się uchronić pacjentów przez zakażeniem koronawirusem. 

ZOL sprawuje całodobową opiekę i leczenie nad czterdziestoma osobami przewlekle chorymi, dotkniętymi demencją, chorobą Alzheimera, będącymi po wylewach i udarach mózgu. Każdy kto zetknął się ze skutkami tych chorób wśród swoich najbliższych wie, jak wyczerpująca zarówno fizycznie jak i psychicznie jest opieka nad takimi chorymi. 

Działając za wiedzą i zgodą Władz Zgromadzenia oraz Dyrekcji placówki proszę wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie materialne tego Ośrodka. Wszyscy wiemy, czym może grozić masowe zakażenie pacjentów leżących, z obniżoną odpornością organizmu dotkniętymi także innymi chorobami”.

Zebrane pieniądze pozwolą na zakup środków ochrony bezpośredniej (środki czystości, płyny dezynfekcyjne, pieluchy, ssaki, maseczki, kombinezony).

Dane kontaktowe:

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej dla przewlekle chorych

ul. 25 Czerwca 19, 26-600 Radom, tel. 048 362 70 48

W akcję wsparcia placówki można się włączyć tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama