Nowy numer 47/2020 Archiwum

Ubierz Medyka

Kolejna akcja pomocowa Caritas Diecezji Radomskiej w walce z koronawirusem.

Pod hasłem "Ubierz Medyka" kryje się akcja zbiórki pieniędzy na zakup środków ochrony indywidualnej dla pracowników Domów Pomocy Społecznej. Chodzi o kombinezony, rękawiczki i maseczki z filtrem.

- Każdy kontakt z chorym lub podejrzanym o zakażenie koronawirusem wymaga nowego i bezpiecznego stroju. Lekarze, ratownicy i opiekunowie mieszkańców Domów Pomocy Społecznej potrzebują ich nawet kilkudziesięciu w ciągu dnia. Dlatego radomska Caritas wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom i stara się pomóc.  By móc dobrze zabezpieczyć kadrę, w jednej tylko placówce potrzeba około 200 kompletów tygodniowo. Już po 50 takich profesjonalnych kompletów trafiło do DPS-ów w Drzewicy i Goździe - mówi ks. Robert Kowalski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej.

Jeden kompletny zestaw to koszt ok. 70-100 zł. - Przeciętnie kombinezon kosztuje około 40 zł. Reszta kwoty to rękawice i profesjonalna maseczka z filtrem węglowym. By zabezpieczyć placówki, potrzebujemy nawet 1 tys. kompletów tygodniowo - wyjaśnia ks. Kowalski.

By ułatwić, a jednocześnie zapewnić bezpieczną pomoc, dyrektor zachęca do skorzystania z aplikacji Caritas, którą można pobrać na telefon:

http://bit.ly/CaritasAndroid

http://bit.ly/CaritasiOS

lub klikając w link http://www.radom.caritas.pl/cele/62/

To nie pierwsza i nie jedyna akcja pomocy Caritas Diecezji Radomskiej w walce z pandemią. Już pod koniec marca i na początku kwietnia Caritas Diecezji Radomskiej przy współpracy z Fundacją "SMS z nieba" przez internetową stronę Zanurzeni w Miłości z powodzeniem przeprowadziła zbiórkę pieniędzy na zakup respiratorów dla szpitali w Radomiu, Opocznie i Starachowicach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama