Nowy numer 49/2020 Archiwum

Figura św. Michała Archanioła w Siennie

Grota z figurą św. Michała Archanioła została ustawiona przy wjeździe do kościoła. Poświęcił ją ks. kan. Andrzej Cieszkowski, proboszcz parafii pw. św. Zygmunta w Siennie.

Ks. Cieszkowski o zbudowaniu groty i ustawieniu w niej figury św. Michała myślał od dwóch lat, odkąd został proboszczem w Siennie. Wcześniej był misjonarzem w Namibii. Zbudował tam kościół pw. św. Michała Archanioła.

- Doszedłem do wniosku, że skoro jest kościół św. Michała i to w Afryce, to teraz wypadałoby tu, w Siennie, postawić jego figurę ze względu na to, że żyjemy w trudnych czasach. Znalazła się rodzina, która dofinansowała zakup figury. Grotę zbudowali moi parafianie - mówi proboszcz.

Ks. Cieszkowski od wielu lat szczególną czcią darzy św. Michała Archanioła. W kościele po wszystkich Mszach św. wierni i duszpasterze modlą się za jego wstawiennictwem przede wszystkim w intencji ustania pandemii.

- Teraz nie możemy się spotykać. Ludzie przy grocie prywatnie się modlą. Jak ustanie pandemia, wyznaczymy jeden dzień, kiedy będziemy się wspólnie modlić do św. Michała Archanioła - zapewnia ks. Cieszkowski.

Figurę poświęcił proboszcz. Ze względu na obostrzenia uroczystość odbyła się bez udziału wiernych. Pod zdjęciami na Facebooku parafii komentowali: "Wspaniała grota... Niech nas św. Michał strzeże". "Pięknie, szkoda, że wierni nie mogli uczestniczyć".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama