Nowy numer 48/2020 Archiwum

Pokażmy biało-czerwoną!

Rozpoczęły się majowe obchody. W Radomiu, podobnie jak w całym kraju, w tym roku inne niż w latach poprzednich.

W związku z pandemią w Radomiu nie odbyło się śpiewanie "Ody do radości" z racji rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej. Nie będzie także wydarzeń związanych z Dniem Flagi czy bogatych uroczystości z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja. Mimo to nie zapomnijmy wywiesić flagi. Pokażmy biało-czerwoną!

Ważnym momentem będzie Msza św. 3 maja w radomskiej katedrze, na którą zapraszaliśmy TUTAJ.

W piątek, sobotę i niedzielę (1-3 maja) w godz. 20-22 budynek Urzędu Miejskiego od strony ul. Żeromskiego jest oświetlany kolorami flagi narodowej. Jest to nawiązanie zarówno do majowych świąt, jak i forma uhonorowania medyków w ramach akcji Light the Sky.

Light the Sky to ogólnopolska inicjatywa realizowana przez środowisko techniki estradowej, a jej celem jest podziękowanie wszystkim, którzy ratują życie ludzkie - ratownikom, pielęgniarkom, lekarzom.

"Zrobimy pokaz świateł i w barwach narodowych oświetlimy Urząd Miasta Radomia. Miejscem będzie oczywiście plac Corazziego. Pokazy będą widoczne w różnych częściach miasta. Jest to inicjatywa na wzór wcześniejszych, które odbyły się w Holandii, Belgii czy na Węgrzech. Akcja mobilizuje techników estrady, którzy dobrowolnie i bezpłatnie zrobią pokaz świateł" - piszą organizatorzy akcji Event Art.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama