Nowy numer 47/2020 Archiwum

#zostanwdomu z ŁAŹNIĄ i poezją śpiewaną

ŁAŹNIA Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria nieprzerwanie od 27 lat organizuje w maju Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. Ze względu na pandemię placówka jest zamknięta, ale zaprasza do wysłuchania koncertów online.

W ramach 27. Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających Poezję poprzez kanał Łaźni na YouTube: https://www.youtube.com/user/lazniaradom emitowane będą dwa niezwykłe koncerty.

W piątek, 8 maja o godz. 18 z koncertem "Festiwalowo" wystąpi Piotr Dąbrówka, artysta obdarzony charyzmą, o bardzo męskiej barwie głosu, autor tekstów, gitarzysta i kompozytor. Repertuar koncertu to kompozycje do poezji m.in.: Jonasza Kofty, Stanisława Grochowiaka, Marka Tercza, Tadeusza Nowaka, Mariana Piechala, Jacka Kaczmarskiego, Bolesława Leśmiana oraz autorskie utwory. Odważne interpretacje poezji, ekspresja wokalisty na długo zapadają w pamięć słuchacza.

Piotr Dąbrówka jest laureatem licznych festiwali poezji śpiewanej i piosenki literackiej.

Został zaproszony do udziału w koncertach zarejestrowanych i emitowanych przez TVP 1, TVP 2, TVP Kultura m.in.: "Damy radę - piosenki Lecha Janerki", "13 Poetów". Uczestniczył w koncercie "Źródło" - pieśni Jacka Kaczmarskiego.

W sobotę, 9 maja o godz. 18 będzie można wysłuchać koncertu Angeliki Balcerek (wokal) i Bartka Czubaka (gitary) pt. "Spotkajmy się". Artyści wykonają najbardziej znane jak i mniej popularne kompozycje z gatunku poezji śpiewanej, w nietuzinkowych i wyjątkowych aranżacjach. W programie pojawią się między innymi utwory Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego czy Jerzego Satanowskiego.

Angelika Balcerek jest studentką IV roku prawa, wokalistką. Pierwsze muzyczne kroki stawiała w Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu. Jest laureatką i finalistką licznych konkursów wokalnych. Pisze teksty oraz współtworzy muzykę.

Bartłomiej Czubak to laureat ogólnopolskiego konkursu gitarowego "Solo Życia 2017", gitarzysta radomskiego zespołu jazzowego "Lay D Funk", z którym koncertuje w kraju i za granicą.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama