Nowy numer 49/2020 Archiwum

Nowoczesne targowiska w Kozienicach i Siennie

Chodzi o stworzenie infrastruktury służącej promocji i sprzedaży lokalnych produktów.

Samorząd Mazowsza wybrał projekty do dofinansowania unijnego w jednym z programów. 12 gmin otrzyma prawie 9,4 mln zł na budowę i przebudowę targowisk. Pieniądze na infrastrukturę służącą promocji i sprzedaży lokalnych produktów trafią również do dwóch gmin z subregionu radomskiego. W Siennie, dzięki dofinansowaniu w wysokości ponad 246 tys. zł, powstanie nowe targowisko. Natomiast na przebudowę już istniejącego w Kozienicach gmina otrzyma 1 mln zł.

- Bardzo ważne jest stworzenie miejsc, w których lokalni producenci mogą sprzedawać swoje produkty. Na targowiskach, które powstaną dzięki unijnemu wsparciu, duża część powierzchni będzie przeznaczona właśnie na ten cel - podkreśla Janina Ewa Orzełowska, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego.

Targowiska zostaną opatrzone nazwą "Mój Rynek". Będą utwardzone, oświetlone, wyposażone w sanitariaty i parkingi oraz przyłączone do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i elektroenergetycznej. Przynajmniej połowę ich powierzchni handlowej zajmą zadaszone stoiska.

Chodzi o stworzenie infrastruktury służącej promocji i sprzedaży lokalnych produktów. Projekty są realizowane w miejscowościach liczących nie więcej niż 200 tys. mieszkańców.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama