Nowy numer 47/2020 Archiwum

Dar serca dla bezdomnych czworonogów

Mundurowi nie potrafią przejść obojętnie obok krzywdy zwierząt.

Jak podaje Wydział Prewencji KWP z s. w Radomiu, policjanci i funkcjonariusze Służby Więziennej przekazali dla Radomskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, w którym obecnie przebywa prawie 500 zwierząt, ponad pół tony żywności.

Młodszy aspirant Edyta Sułkowska z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu wraz z przewodnikami psów służbowych Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zainicjowali zbiórkę żywności dla radomskich bezdomnych czworonogów. A że na "niebieskie serce" zawsze można liczyć, akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem. Zwłaszcza że potrzeby są ogromne. Aktualnie w radomskim Schronisku Dla Bezdomnych Zwierząt przebywa 458 psów i 33 koty.

Policjanci i pracownicy cywilni bardzo chętnie przynosili karmę - puszki, ryż, kasze i wszelkie smakołyki. W akcję zaangażowała się sierż. szt. Karolina Krawczyk z Wydziału Prewencji KMP w Radomiu, która sama 6 lat temu adoptowała psa z radomskiego schroniska. Nie można też pominąć mł. asp. Anety Ścisłowskiej, dzielnicowej z Komisariatu Policji w Warce.

W niedługim czasie do zbiórki dołączył Areszt Śledczy w Grójcu. W akcji pomagali, oprócz mundurowych, ich bliscy, rodzina, przyjaciele i znajomi oraz prywatni darczyńcy, którzy kochają zwierzęta - sami adoptowali psy z radomskiego schroniska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama