Nowy numer 47/2020 Archiwum

Terytorialsi wsparli kozienicką Caritas

W ciągu trzech majowych dni żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej dostarczyli 4,5 tony żywności do 420 osób, w sumie dla 179 rodzin.

Parafialny Zespół Caritas, działający przy parafii pw. Świętego Krzyża w Kozienicach, oraz 62 Batalion Lekkiej Piechoty z Radomia Wojsk Obrony Terytorialnej przeprowadzili akcję dostarczenia paczek żywnościowych dla potrzebujących na terenie całego powiatu kozienickiego.

- Parafialny Zespół Caritas od wielu lat współpracuje z Radomskim Bankiem Żywności. W spokojnym czasie osoby potrzebujące odbierały paczki żywnościowe osobiście w sali przy plebanii. Epidemia koronawirusa uniemożliwiła taką formę odbioru. Z pomocą przyszli żołnierze WOT, stacjonujący w Kozienicach, dzięki staraniom Piotra Kozłowskiego, burmistrza miasta i gminy. W ciągu 3 dni żołnierze dostarczyli 4,5 tony żywności do 420 osób, w sumie 179 rodzin. Za tak owocną pracę i pomoc pragniemy podziękować żołnierzom, wyrażając nasz szacunek - mówi ks. Tomasz Pastuszka, opiekun zespołu Caritas i wikariusz w parafii kozienickiej pw. Świętego Krzyża.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama