GN 48/2020 Archiwum

Dobre wieści z radomskich Glinic

To pierwsze po przerwie spotkanie członków Akcji Katolickiej poświęcone było św. Janowi Pawłowi II.

W niedzielę, 10 maja, odbyło się pierwsze od ponad dwóch miesięcy spotkanie formacyjne Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy par. Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu. Poprzedziła je Msza św. sprawowana w intencji członków POAK i ich asystenta proboszcza ks. kan. Romana Adamczyka.

- W szczególnym czasie, szczególne miejsce i szczególne środki ostrożności. Temat przewodni to 100. rocznica urodzin patrona Akcji Katolickiej w Polsce św. Jana Pawła II. Wcześniej mieliśmy wiele planów na świętowanie tego dnia. Niestety, zaistniała sytuacja bardzo ograniczyła nasze zamiary. Pragniemy zaapelować do wszystkich, aby w tym dniu połączyć się w modlitwie podczas Nabożeństwa Majowego i dziękować Bogu za dar życia i pontyfikatu św. Jana Pawła II. Widocznym znakiem pamięci o największym Polaku i jego nauce niech będzie wywieszona w tych dniach na naszych domach papieska lub narodowa flaga - mówi Teresa Wolska, prezes POAK przy par. NSJ w Radomiu.

Członkowie parafialnej AK przygotowali flagi papieskie i narodowe dla wszystkich osób, które ich jeszcze nie posiadają. Flagi do nabycia u prezes T. Wolskiej (tel. 517581005) oraz w niedzielę, 17 maja, w kościele NSJ po każdej Eucharystii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama