Nowy numer 47/2020 Archiwum

To pomoże prowadzić naukę online

Sprzęt i oprogramowanie otrzyma 39 placówek oświatowych subregionu radomskiego.

Celem jest doposażenie placówek do prowadzenia nauki online. W sumie udział w projekcie zadeklarowały 233 placówki.  Wartość projektu to 35 mln zł, z czego 28 mln zł to środki unijne, ponad 5,2 mln zł z budżetu województwa mazowieckiego oraz ponad 1,7 mln zł z budżetu państwa. Umowy z partnerami projektu zostaną podpisane jeszcze w tym kwartale.

- To nie tylko inwestycja w ten system nauczania, z którym mierzą się teraz uczniowie i nauczyciele. To również inwestycja w przyszłość. Sprzęt, który teraz trafi do szkolnych pracowni, będziemy przecież wykorzystywany wtedy, gdy młodzi ludzie wrócą już do szkół. W naszym subregionie aż 39 szkół skorzysta z tego wsparcia. Co ważne samorządy nie muszą mieć wkładu własnego do udziału w projekcie - podkreśla wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Jak informuje Marta Milewska, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, dzięki unijnym środkom do szkół trafi niezbędny do prowadzenia zdalnych lekcji sprzęt i oprogramowanie. - Do szkolnych pracowni trafią urządzenia i oprogramowanie, w tym stanowiska komputerowe, tablice multimedialne, monitory interaktywne, tablice dotykowe, laptopy, tablety oraz moduły i programy edukacyjne. Odbędą się również szkolenia, przy użyciu zakupionego w projekcie sprzętu i oprogramowania, dla nauczycieli z prowadzenia nauki w formie zdalnej oraz zdalne instruktaże. Uczniowie, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i z niepełnosprawnościami otrzymają urządzenia mobilne (laptopy/tablety) oraz dostęp do Internetu. Wsparciem zostaną objęci uczniowie nieposiadający warunków technicznych do uczestnictwa w zdalnych zajęciach lekcyjnych - mówi.

W subregionie radomskim dofinansowanie trafi do szkół podstawowych i placówek szkolno-przedszkolnych w: Jedlni-Letnisku, Ciepielowie, Wysokim Kole, Odechowie, Borkowicach, Majdowie, Czarnolesie, Starym Goździe, Kłudnie, Skrzyńsku, Kuczkach-Kolonii, Wrzosie, Woli Taczowskiej, Magnuszewie, Łaguszewie, Kończycach-Kolonii, Rusinowie, Tczowie, Cukrówce, Guzowie, Czarnej, Krępie Kościelnej, Iłży, w Starych Zawadach, Odrzywole, Kozienicach (ZS nr 1), Kostrzynie, Radomiu (ZSI nr 14), Rudzie Wielkiej, Brzózie, Gielniowie, Pionkach (PSP nr 1). Jeśli chodzi o szkoły ponadpodstawowe będą to placówki w: Białobrzegach, Lipsku, Zwoleniu Szydłowcu, Siennie oraz II i VI LO w Radomiu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama