Nowy numer 47/2020 Archiwum

Zbliżają się święcenia kapłańskie

Znamy dzień i godzinę święceń prezbiteratu, które - jak w poprzednich latach - odbędą się w radomskiej katedrze.

Do święceń kapłańskich przygotowuje się 5 diakonów naszego seminarium. Właśnie skończyli praktyki duszpasterskie, które w ostatnich miesiącach odbywali w parafiach naszej diecezji. Teraz rozdają zaproszenia na uroczystość święceń, a w seminarium stawią się w niedzielę 24 maja, by rozpocząć zamknięte tygodniowe rekolekcje.

"Dzieląc się radością, jaką nas obdarzył Pan, powołując do kapłaństwa, pragniemy zaprosić na uroczystość święceń kapłańskich, które przyjmiemy przez posługę Jego Ekscelencji Ks. Bp. Henryka Tomasika 30 maja 2020 roku o 10.00 w kościele katedralnym w Radomiu" - napisali w zaproszeniu diakoni, które opatrzyli mottem zaczerpniętym ze starotestamentowej Księgi Izajasza: "I usłyszałem Głos Pana mówiącego: »Kogo mam posłać? Kto by nam poszedł?« Odpowiedziałem: »Oto ja, poślij mnie!«".

Dzięki informacji o zwiększonym limicie osób, które mogą brać udział w Mszach św., w radomskiej katedrze może uczestniczyć 105 osób. - Umówiliśmy się z diakonami, że każdy na uroczystość święceń może zaprosić do 20 osób - mówi ks. Jarosław Wojtkun, rektor radomskiego seminarium. 

Jeśli chodzi o rekolekcje przed świeceniami rektor wyjaśnia: - Są one wymogiem prawa kanonicznego. Aby sprostać przepisom sanitarnym, zdecydowaliśmy, że w tym roku nie będzie wyjazdu do ośrodka rekolekcyjnego poza Radomiem. Rekolekcje przed święceniami odbędą się w wydzielonym miejscu naszego seminarium. Będzie to skrzydło, w którym mieszkały dawniej siostry zakonne. Jest tam kaplica i pokoje mieszkalne. Rekolekcje poprowadzi ks. Grzegorz Tęcza, ojciec duchowny w radomskim seminarium.

Zaproszenie na tegoroczne święcenia prezbiteratu.   Zaproszenie na tegoroczne święcenia prezbiteratu.
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama