Nowy numer 48/2020 Archiwum

Charytatywny Bieg Papieski

Rozpoczął się w Radomiu. W biegu uczestniczyć może każdy. Wystarczy się zarejestrować, od 17 maja do 4 czerwca pokonać dystans 10 lub 5 km i udokumentować to zdjęciem.

W przeddzień 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II 17 maja pięć osób - Tadeusz Kraska, prezes stowarzyszenia "Biegiem Radom", ks. Mariusz Wilk, diecezjalny duszpasterz młodzieży i duszpasterz akademicki, Jan i Klaudia Kutkowscy oraz Łukasz Mucha z DA - przebiegło dystans 10 km. Wyruszyli spod pomnika Jana Pawła II z parafii bł. Annuarity w Radomiu. Meta była w parafii pw. św. Jana Pawła II w Sadkowie. Rozpoczęli w ten sposób  Charytatywny Bieg Papieski, którego organizatorami są fundacja "Młodzi Radom", stowarzyszenie "Biegiem Radom" i radomskie Duszpasterstwo Akademickie.

- W Radomiu 17 maja miał się odbyć piknik rodzinny dotyczący zdrowia. Tego dnia planowany był koncert i bieg papieski. Z powodu epidemii impreza została odwołana. Dowiedzieliśmy się, że Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Radomiu, który prowadzi Zgromadzenie Sióstr Córek Maryi Niepokalanej, boryka się z trudnościami. Postanowiliśmy zorganizować Charytatywny Bieg Papieski, a dochód przekazać na rzecz tego ośrodka - mówi ks. Mariusz Wilk. - Ten bieg rozpoczyna nasz projekt "Życie na 100", można powiedzieć życie na 100 proc., którym chcemy uczcić św. Jana Pawła II, bo to on pokazał nam, że warto o życie zawalczyć do końca i warto je do końca wykorzystać - dodaje.

Bieg ze względu na obostrzenia związane z epidemią koronawirusa nie może być masowy, ale uczestniczyć w nim może każdy. Trasę - 10 kilometrów bądź 5 kilometrów dla dzieci do 15 roku życia - można przebiec, przejść, przejechać rowerem, na rolkach, deskorolce, hulajnodze w lesie, parku, czy drodze do pracy w dowolnym zakątku Polski.

By uczestniczyć w imprezie, trzeba się zarejestrować do 4 czerwca na stronie: www.biegiemradom.pl i tam też zakupić pakiet startowy. Następnie trzeba przebiec wyznaczony dystans i udokumentować to zdjęciem, które należy wysłać na adres: biegpapieskiradom@gmail.com. Koszt pakietu startowego - 60 zł. W nim są zawarte: numer startowy, koszulka, pamiątkowy medal.

- Chcemy w ten sposób pomóc placówce prowadzonej przez siostry, które ciągle dzielnie zmagają się z przeciwnościami wywołanymi przez epidemię, a także zachęcić społeczeństwo do aktywności fizycznej oraz do integracji międzypokoleniowej, bo przecież to nie wiek decyduje o tym jak młodo się czujemy - mówi ks. Wilk.

Taki pamiątkowy medal otrzyma każdy uczestnik biegu.   Taki pamiątkowy medal otrzyma każdy uczestnik biegu.
Marta Deka /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama