Nowy numer 21/2020 Archiwum

Ojcze Święty, pobłogosław!

Poseł Robert Telus z rodziną od lat należy do wspólnoty Domowego Kościoła. Wspomina osobiste spotkanie ze św. Janem Pawłem II.

Kilkakrotnie brał udział w spotkaniach z Janem Pawłem II w czasie pielgrzymek papieża do Polski. Miał to szczęście, jak nazywa tę chwilę, osobiście rozmawiać z papieżem Polakiem w Watykanie w 2004 roku.

Z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II tak opowiada o tym spotkaniu: - Przygotowywałem się do tego spotkania i chciałem o wielu sprawach powiedzieć Ojcu Świętemu. Kiedy jednak spojrzałem w jego oczy i uścisnąłem rękę, zrozumiałem, że nie muszę o niczym mówić, bo Jan Paweł II o tym wszystkim wie. Dlatego ja, klęcząc wtedy przed Ojcem Świętym, powiedziałem tylko jedno zdanie: "Ojcze Święty, pobłogosław!" - wspomina Robert Telus.

Poseł z dumą podkreśla, że papież wspierał ruch oazowy. Jest także absolutnie pewien, że Jan Paweł II przyczynił się do upadku komunizmu. - Myślę, że wszyscy z nas pamiętają słowa: "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!". To była modlitwa o to, aby nasz kraj stał się wolny od komunizmu. I ta modlitwa została wysłuchana. Zawdzięczamy to Janowi Pawłowi II, papieżowi, a dziś świętemu - zaznacza R. Telus.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama