Nowy numer 21/2020 Archiwum

Każdy może wykonać badania na obecność przeciwciał do wirusa SARS-CoV-2

Posiadanie przeciwciał może oznaczać, że badana osoba jest uodporniona na koronawirusa. Badanie wykonuje się z krwi.

Od 19 maja w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym Sp. z o.o. każdy będzie mógł wykonać badanie na obecność przeciwciał do wirusa SARS-CoV-2. To bardzo ważne badanie uzupełniające diagnostykę koronawirusa. Posiadanie przeciwciał może oznaczać, że badana osoba jest uodporniona na koronawirusa. Badanie wykonuje się z krwi. Wynik daje niemal stuprocentową pewność, że system immunologiczny danej osoby wytworzył przeciwciała do koronawirusa lub też nie.

- Nasz szpital jest pionierem w tym apsekcie, ponieważ potrzebne zestawy odczynnikowe dopiero pojawiają się na rynku. Na dodatek są bardzo dokładne i czułe. Koszt badania wynosi 100 zł. Nasze laboratorium działa 24 godziny 7 dni w tygodniu, zatem zapraszamy na badanie w ciągu całego dnia. Badanie można wykonać, będąc przynajmniej dwie godziny po posiłku - informuje Karolina Gajewska, specjalista d.s. kontaktów z mediami.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama