Nowy numer 21/2020 Archiwum

Strażacy uczcili papieża Polaka

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Libiszowie koło Opoczna wzięli udział w parafialnych obchodach 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

Strażacy stawili się najpierw na nabożeństwie majowym w kościele parafialnym. Potem z uczestnikami liturgii przeszli przed siedzibę miejscowej OSP, gdzie posadzono drzewko, które będzie upamiętniać ten obchód.

- Ksiądz Wiesław Mazur, proboszcz parafii, podziękował strażakom za inicjatywę modlitwy i upamiętnienia papieskiej rocznicy. W modlitwie za wstawiennictwem św. Jana Pawła II dziękował za otrzymane łaski i prosił o dalszą opiekę. Potem proboszcz poświęcił posadzone przez nas drzewko - opowiada Jan Baran, strażak libiszowskiej załogi Ochotniczej Straży Pożarnej.

Na zakończenie uczestnicy zaśpiewali "Barkę", ulubioną pieśń Ojca Świętego.

Strażacy uczcili papieża Polaka   Drzewko poświęcił ks. Wiesław Mazur, proboszcz parafii w Libiszowie. OSP Libiszów
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama