GN 48/2020 Archiwum

Znów można wybrać się do radomskiego skansenu

Muzeum Wsi Radomskiej wznawia działalność od soboty 23 maja.

Muzeum czynne jest dla zwiedzających w godzinach: od poniedziałku do piątku 9.00-17.00, a w sobotę i niedzielę 10.00-18.00. Jednakże z racji zagrożenia zarażeniem się wirusem SARS-CoV-2 obowiązują pewne obostrzenia. Trzeba się z nimi zapoznać, zanim wybierzemy się do skansenu.

W skansenie został wyznaczony taśmami teren przeznaczony do zwiedzania i rekreacji. Czasowo  wyłączona jest możliwość zwiedzania skansenu w zorganizowanych grupach, a także wstrzymane zostaje świadczenie następujących usług: zwiedzanie wystaw stałych i wystaw czasowych, korzystanie z placu zabaw dla dzieci - wioski dziecięcej, zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem oraz audioprzewodnikiem, urządzanie imprez plenerowych, wykonywanie zdjęć w celach komercyjnych (sesje ślubne, komunijne). Nieczynne są również punkty gastronomiczne na terenie Muzeum.

Osoby zwiedzające muzeum mają obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy odzieży lub jej części, maski, przyłbicy albo kasku ochronnego i dezynfekcji rąk. Osoby zwiedzające muzeum powinny zachować między sobą odległość 2 m (za wyjątkiem rodziców z dziećmi do 13. roku życia wymagającymi opieki, osób wspólnie mieszkających lub gospodarujących, osób niepełnosprawnych, niemogących się samodzielnie poruszać, osób z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego i ich opiekunów).

Na terenie muzeum nie mogą samodzielnie przebywać dzieci do lat 13.

W muzeum obowiązuje limit turystów mogących zwiedzać muzeum w ciągu jednego dnia. Limit wynosi 500 osób. Sprzedaż biletów prowadzona jest tylko w kasie (z wyłączeniem biletomatów i sprzedaży on-line). Czasowo obowiązuje bilet spacerowy w cenie 8 zł (od którego nie ma zniżek) i bilet parkingowy 5 zł.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama