Nowy numer 21/2020 Archiwum

Sukces zbiórki na zakup sprzętu dla radomskiego szpitala

Prawie 13 tys. zł wpłacili mieszkańcy Radomia i ziemi radomskiej w ramach zbiórki na zakup sprzętu dla Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Nowoczesne urządzenia zostaną wykorzystane w leczeniu osób, które zostały zakażone koronawirusem. Organizatorami zbiórki byli Konrad Frysztak, poseł na Sejm RP oraz ks. Andrzej Tuszyński, dyrektor Stowarzyszenia Centrum Młodzieży "Arka" w Radomiu.

Zbiórka na zakup nowoczesnego kardiomonitora oraz pompy infuzyjnej dla Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, który cały czas jest lecznicą jednoimienną o profilu zakaźnym, trwała kilka tygodni. Dzięki hojności radomian oraz mieszkańców ziemi radomskiej udało się uzbierać prawie 13 tys. zł.

- Kiedy poseł Konrad Frysztak zadzwonił do mnie i zaproponował przeprowadzenie tej zbiórki od razu się zgodziłem. Niech sprzęt, który zostanie zakupiony dzięki naszej akcji służy wszystkim chorym. Ważne jest to, że w tak trudnych chwilach jesteśmy razem. Myślę, że kiedyś będziemy wspominali epidemię koronawirusa jako czas pozytywnych działań i akcji na rzecz tych najbardziej potrzebujących - powiedział ks. Andrzej Tuszyński.

- Ta zbiórka to nasza spontaniczna akcja przeprowadzona z potrzeby serca. Dziękuję wszystkim, którzy przyłączyli się do tej zbiórki. Radomianie, jak i mieszkańcy ziemi radomskiej wpłacali sumy od kilku złotych po kwoty sięgające kilku tysięcy złotych. To naprawdę bardzo budujące. Jeszcze raz dziękuję za okazaną życzliwości i wsparcie. Ten sprzęt zostanie wykorzystany w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym, który został przekształcony w szpital jednoimienny. Ważne jest również to, że te urządzenia będą wykorzystywane po zakończeniu epidemii koronawirusa - dodał Konrad Frysztak.

Jak podkreślił Marek Pacyna, dyrektor Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, sprzęt pochodzący z zakończonej już zbiórki jest bardzo potrzebny w procesie leczenia COVID-19.  - Tego typu sprzęt jest nam bardzo potrzebny, ponieważ pacjentów cały czas przybywa i to nie tylko z terenu Radomia, ale i okolicznych miejscowości. Zarówno kardiomonitor, jak i pompa infuzyjna to urządzenia, które są często wykorzystywane w procesie leczenia chorych na COVID-19. Chciałbym bardzo podziękować organizatorom zbiórki za ich wsparcie - podkreśla dyrektor lecznicy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama