GN 48/2020 Archiwum

Duchowa pielgrzymka z Radomia do Niepokalanowa

Po raz 31. wyruszy Piesza Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości z Radomia do Niepokalanowa. Ze względu na obostrzenia w tym roku może w niej uczestniczyć tylko około 20 osób.

Ze względu na pandemię koronawirusa było zagrożenie, że mogła się nie odbyć. - Zagrożenie było, ale, by zachować ciągłość, to pewnie bym poszedł sam. Na szczęście sytuacja wygląda tak, że będziemy mogli wyruszyć na pątniczy szlak, choć bardzo małą grupą, bo liczącą około 20 osób - mówi ks. Krzysztof Bochniak, dyrektor pielgrzymki.

Pielgrzymkę rozpocznie Msza św., której 25 czerwca o godz. 9 w katedrze radomskiej będzie przewodniczył bp Adam Odzimek.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa zaproponowane przez ks. Marka Dziewieckiego: "Nie ma sytuacji bez wyjścia". Pątnicy szczególnie będą modlić się w intencji trzeźwości rodzin ze względu na Rok Rodziny, który przeżywamy w naszej diecezji.

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią pątnicy będą starali się być samowystarczalni, by nie narażać swojego i innych zdrowia. Uczestnicy będą spać w jednoosobowych namiotach, a nie jak do tej pory korzystać z gościny mieszkańców miejscowości, w których zatrzymywali się na nocleg. Kościoły na trasie będą otwarte. Tam będą sprawowane Msze św.

Ponieważ nie wszyscy będą mogli pielgrzymować, do tej pory każdego roku w pielgrzymce w intencji trzeźwości uczestniczyło ponad 100 osób, ks. Bochniak zaprasza do duchowego pielgrzymowania. Będzie to możliwe dzięki mediom społecznościowym. Na facebooku diecezji radomskiej i pielgrzymki do Niepokalanowa będą codziennie transmitowane Msze św. i Apel Jasnogórski.

25 czerwca (czwartek) Eucharystia będzie transmitowana o godz. 9 z katedry.

26 czerwca (piątek) o godz. 8 - z Błotnicy,

27 czerwca (sobota) o godz. 7.30 - z Białobrzegów,

28 czerwca (niedziela) o godz. 9 - z Błędowa,

29 czerwca (poniedziałek) o godz. 8 - z Lutkówki,

30 czerwca (wtorek) o godz. 13 - z Niepokalanowa.

- Zapraszam do duchowego pielgrzymowania. W czasie pandemii zastygło nasze życie społeczne, ale problemy, jakimi są różne nałogi, nie zastygły. Są one dla nas zagrożeniem i wyzwaniem, by walczyć o trzeźwość i wolność. Dlatego zachęcam, by diecezjanie towarzyszyli nam poprzez media społecznościowe na trasie pielgrzymki z Radomia do Niepokalanowa od 25 do 30 czerwca - mów ks. Bochniak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama