Nowy numer 33/2020 Archiwum

Duchowa pielgrzymka Żywego Różańca

- Stawimy się przed tronem Matki Bożej sercem. Zapraszamy na wyjątkową VIII Duchową Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę - zachęca ks. Szymon Mucha, kustosz sanktuarium MB Różańcowej w Wysokim Kole, i były moderator krajowy Żywego Różańca.

Pielgrzymka odbędzie się 5 i 6 czerwca 2020 r. - W tym roku nie będziemy mogli wszyscy fizycznie przybyć na Jasną Górę. Z powodu obostrzeń związanych z pandemią, nasza pielgrzymka będzie miała charakter duchowy. Na Jasną Górę przybędą przedstawiciele Żywego Różańca w Polsce, którzy poprowadzą dwudniowe czuwanie, a my wraz z nimi nasze duchowe pielgrzymowanie będziemy przeżywać za pośrednictwem Radia Maryja, Telewizji Trwam i strony internetowej jasnagora.pl - wyjaśnia ks. Szymon Mucha.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa kard. Stefana Wyszyńskiego: "Wszystko postawiłem na Maryję".

Pielgrzymka rozpocznie się w piątek 5 czerwca o 20.20 transmisją modlitwy różańcowej. O 21.00 Apel jasnogórski. Rozważanie apelowe poprowadzi ks. Jacek Gancarek, moderator krajowy Żywego Różańca. Błogosławieństwa udzieli abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, opiekun Żywego Różańca z ramienia Konferencji Episkopatu Polski. W sobotę 6 czerwca o 13.30 Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu. Transmisja w Telewizji Trwam.

Podczas pielgrzymki rozpocznie się również trzeci rok Wielkiej Nowenny Różańcowej, któremu przyświeca hasło: "Żywy Różaniec znakiem jedności z Ojcem Świętym i Kościołem".

Do uczestników pielgrzymki zostanie odczytany list abp. Salvatore Pennacchia, nuncjusza apostolskiego w Polsce. Pamiątką pielgrzymki będzie obrazek z wizerunkiem Stefana kard. Wyszyńskiego z modlitwą „Aktu osobistego oddania Matce Bożej”, który zostanie dołączony do czerwcowego numeru miesięcznika "Różaniec".

Rodzina Różańcowa w Polsce liczy ponad 2 mln osób.

Duchowa pielgrzymka Żywego Różańca  
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama