Nowy numer 49/2020 Archiwum

Czy budowa Radomskiego Centrum Sportu będzie kosztowała dwa razy więcej niż planowano?

Taką obawę na konferencji prasowej wyrazili radni Prawa i Sprawiedliwości.

Rozpoczęła się rozbiórka budowanej trybuny stadionu. Jest to konieczne, by wzmocnić teren pod obiektem. Z kolei woda gruntowa zalewa halę, wokół której z tego powodu musi powstać mur oporowy.

- Dziś mamy kolejny z aneksów na dokończenie budowy Radomskiego Centrum Sportu, podpisany na kwotę ponad 2 mln zł. Nie możemy, jako radomianie, przechodzić do porządku dziennego nad tym, że tak łatwo marnotrawione i wydawane są miejskie pieniądze - mówili radni.

- Wielokrotnie mówiliśmy, że budowa jest w nienależyty sposób zabezpieczona. W wielu miejscach stała woda. Czy w Radomiu naprawdę nie ma osoby, nie ma Wodociągów Miejskich, straży pożarnej itp., żeby raz na tydzień przyjechać i wypompować wodę? Dziś wydaje się, że poza firmą ochroniarską, która pobierała kolejne tysiące złotych, nikt tej budowy nie doglądał i nic tu się nie działo. Nie może być tak, że inwestycja, która tyle kosztuje, nie jest w ogóle zabezpieczona - podkreślił Łukasz Podlewski, dodając, że pieniądze z zawieszonego roweru miejskiego, które miały trafić na służbę zdrowia, ciągle nie zostały przekazane z MOSiR do szpitala.

- Budżet miasta potrzebuje powietrza, dodatkowego tlenu, ukończenia budowy, która jest za nami, ale przede wszystkim potrzebuje dokładnego określenia środków, jakie trzeba przeznaczyć na dokończenie Radomskiego Centrum Sportu. MOSiR podpisuje kolejne aneksy i przeznacza dodatkowe pieniądze na budowę. To pokazuje, jak zabezpieczona była budowa, i że inwentaryzacja została wykonana nienależycie. Gdyby MOSiR zrobił to dobrze, dziś te pieniądze moglibyśmy przeznaczyć na inwestycje, które nie wiadomo, czy zostaną wykonane, to jest budowę ul. Marii Fołtyn czy przebudowę infrastruktury technicznej dla terenów inwestycyjnych Wólka Klwatecka II - powiedział Mateusz Kuźmiuk.

- Tak właśnie wyglądają inwestycje w Radomiu, prowadzone przez spółki miejskie i nie tylko. Według naszych szacunków, budowa RCS to już koszt prawie 200 mln zł, czyli 100 mln więcej niż planowano. Mamy więc apel do prezydenta Radosława Witkowskiego: panie prezydencie, proszę wreszcie się wziąć do roboty, bo to są nasze pieniądze, więc oczekujemy od gospodarza miasta, żeby wydatkował je należycie i oglądał złotówkę z każdej strony przed jej wydaniem - apelował Marcin Majewski.

Po konferencji Urząd Miasta opublikował dźwiękowy komentarz Mateusza Tyczyńskiego, dyrektora Kancelarii Prezydenta Radomia.

Trwa rozbiórka budowanej trybuny stadionu.   Trwa rozbiórka budowanej trybuny stadionu.
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama