Nowy numer 47/2020 Archiwum

Dziękujemy rodzinom zastępczym

30 maja będziemy obchodzili 14. Dzień Rodzicielstwa Zastępczego.

Aktualnie w różnych formach pieczy zastępczej w Radomiu przebywa ponad 320 dzieci. Rodzicielstwo zastępcze to jedna z najpiękniejszych misji, jaką może podjąć każdy człowiek. Przyjąć do własnej rodziny nie swoje dziecko, ofiarować mu swą miłość i troskę. Wprowadzać je w dorosłe życie, dzielić z nim radości i smutki. To jeden z wielkich darów, jakie można ofiarować drugiemu człowiekowi.

- Przyjęli państwo pod swój dach dzieci, dając im poczucie bezpieczeństwa, stabilizacji, a przede wszystkim miłość. Troszcząc się o swoich wychowanków, przeżywają państwo razem z nimi chwile radości i smutku, a każdy gest ciepłych, rodzicielskich uczuć pomaga tym młodym ludziom wejść w dorosłe życie i stać się mądrym, dobrym i życzliwym człowiekiem. I za pełnienie tej misji należą się państwu słowa podziękowania - mówi dyrektor Marcin Gierczak.

- Nadal poszukujemy rodzin zastępczych, głównie rodzin zastępczych zawodowych. Nasi podopieczni to dzieci, które znalazły się w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Przez nieodpowiedzialność najbliższych im osób zostały pozbawione domu rodzinnego, poczucia bezpieczeństwa, rodzinnego ciepła - informuje Justyna Piątek, rzecznik prasowy radomskiego MOPS-u.

- Zwracamy się do państwa o pomoc w zapewnieniu dzieciom domu i rodzinnego ciepła. Osoby, które poczują w sobie chęć i potrzebę niesienia takiej pomocy, mogą zgłosić się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu. Tu otrzymają państwo szczegółowe informacje na temat procedur - dodaje M. Gierczak. Informacje można uzyskać także telefonicznie pod numerem (48) 360 88 29 lub 601 080 344.

Dziękujemy rodzinom zastępczym  
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama