Nowy numer 47/2020 Archiwum

Środki ochrony dla strażaków ochotników

Samorząd Mazowsza przeznaczył 8 mln zł na zakup środków ochronnych dla Ochotniczych Straży Pożarnych.

Pierwsza część zamówienia już została przekazana do 541 mazowieckich OSP, ostatecznie otrzyma je 548 jednostek OSP w KSRG.

- Epidemia spowodowała, że warunki pracy stały się dla nich jeszcze trudniejsze. Z dnia na dzień strażacy musieli zmierzyć się z inną rzeczywistością. Jednostki nie były na to przygotowane, przede wszystkim brakowało maseczek, rękawiczek czy płynów do dezynfekcji. Problemem był też brak dostępności środków ochronnych na rynku, dlatego przeznaczyliśmy 8 mln zł na doposażenie OSP m.in. w maseczki, kombinezony, rękawiczki i ubrania ochronne  - mówi Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

- Pierwsza część zamówienia trafiła do mazowieckich gmin, które przekażą je 541 OSP, w tym 118 jednostkom z powiatów: białobrzeskiego, grójeckiego, kozienickiego, lipskiego, przysuskiego, radomskiego, szydłowieckiego i zwoleńskiego. Każdy zestaw zawiera półmaski filtrujące FFP2 (150 sztuk), kombinezony jednorazowe kat. III typ 4B (15 sztuk), rękawice jednorazowe nitrylowe (400 par), worki na odpady o pojemności 120 litrów (20 sztuk) oraz płyny dezynfekcyjne. Niebawem do OSP trafi druga część dostawy, czyli komplety odzieży ochronnej: ubrania lekkie, hełmy z przyłbicą i goglami - informuje Marta Milewska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Dotychczasowe dofinansowanie z budżetu Mazowsza pozwoliło na zakup dla mazowieckich Ochotniczych Straży Pożarnych ponad 80 tys. maseczek jednorazowych, 8 tys. sztuk kombinezonów ochronnych, blisko 217 tys. par rękawic jednorazowych, ponad 2 tys. kompletów ubrań specjalnych  (ubranie specjalne lekkie oraz  hełm lekki z przyłbicą i goglami), prawie 11 tys. sztuk worków na odpady (120 litrów) i ponad 5,4 tys. litrów płynu do dezynfekcji.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama