Nowy numer 47/2020 Archiwum

Namioty barierowe dla radomskiego szpitala

PZU przekazał 1000 namiotów barierowych Radomskiemu Szpitalowi Specjalistycznemu im. dr. Tytusa Chałubińskiego.

To nowatorskie rozwiązanie chroni personel medyczny i innych pacjentów przed zakażeniem koronawirusem.

Zakup namiotów został sfinansowany przez pracowników Grupy PZU. Zebrali 200 tysięcy zł, a drugie tyle dołożyły spółki z Grupy. W sumie na zakup namiotów barierowych przeznaczona będzie kwota 400 tysięcy złotych. Do szpitali zakaźnych w całej Polsce trafi łącznie prawie dwa tysiące namiotów.

- Ta pomoc ma wyjątkową wartość, niemierzalną w złotówkach. Jest spontanicznym odruchem serca naszych pracowników, którzy dają niezwykłe dowody empatii i solidarności z chorymi, lekarzami i personelem medycznym. Dziękuję wszystkim pracownikom za ich serce i zaangażowanie. Pokazali, że potrafimy jako Grupa PZU skutecznie działać razem nie tylko w biznesie, ale również niosąc bezinteresowną pomoc w tak trudnych dla wszystkich Polaków momentach, jakim jest zagrożenie epidemiczne - podkreśla Beata Kozłowska-Chyła, prezes PZU.

W zbiórce pieniędzy wzięli udział pracownicy ze wszystkich spółek z Grupy PZU, w tym PZU, PZU Życie, Banku Pekao, Alior Banku i Link4. - Szlachetny gest zasługuje na wsparcie, dlatego podwoiliśmy pomoc. Do każdej ofiarowanej przez pracowników złotówki nasze spółki dołożyły drugą. Imponujące efekty zbiórki pokazały, że pomoc potrzebującym, jedna z najważniejszych w Grupie PZU wartości, wypływa ze szczerych chęci pracowników. Angażują się w nią każdego dnia, nie tylko w czasie pandemii - mówi Aleksandra Agatowska, prezes PZU Życie.

Namioty barierowe, na których zakup zostanie przeznaczona zebrana kwota, to wynalazek Marcina Kaczora, kierownika Centrum Symulacji Medycznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Szczelnie odgradzają chorego od otoczenia, zapobiegając rozprzestrzenianiu się wirusa. Chronią inne osoby przed zakażeniem, a jednocześnie pozwalają lekarzom na przeprowadzanie niezbędnych zabiegów medycznych. - Co dzień odbieram niezliczoną liczbę telefonów z różnych miejsc Polski z pytaniami o namioty. Chcemy, by zaczęły służyć jak najszybciej. Przyczyni się do tego pomoc pracowników Grupy PZU. Jesteśmy wdzięczni za ich inicjatywę - mówi dr M. Kaczor.

- Namioty to kolejny innowacyjny projekt realizowany przez Grupę PZU w związku z pandemią. W opiece nad zakażonymi koronawirusem pomagają również tzw. opaski życia, które monitorują podstawowe parametry życiowe pacjentów zakażonych koronawirusem i alarmują personel medyczny w przypadku zagrożenia. PZU, we współpracy z Ministerstwem Zdrowia, przekaże szpitalom prawie tysiąc takich urządzeń. Łączna wartość pomocy finansowej spółek Grupy PZU dla szpitali i służb walczących z epidemią sięga już ponad 20 mln zł - informuje Anna Byczkowska, koordynator ds. Komunikacji Zewnętrznej PZU.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama