Nowy numer 47/2020 Archiwum

Bp Henryk Tomasik odwołał dyspensę

Od najbliższej niedzieli wraca normalne życie sakramentalne.

Pasterz Kościoła radomskiego wydał dekret odwołujący dyspensę dotyczącą zwolnienia z obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i świątecznej.

Oto jego treść:

Dekret odwołania dyspensy

"»Kościół żyje dzięki Eucharystii. Ta prawda wyraża nie tylko codzienne doświadczenie wiary, ale zawiera w sobie istotę tajemnicy Kościoła« (Ecclesia de Eucharystia, 1) - uczył nas św. Jan Paweł II. Ofiara eucharystyczna jest bowiem »źródłem i zarazem szczytem całego życia chrześcijańskiego« (LG 11). Tak brzmi niezmienne nauczanie Kościoła.

Uwzględniając aktualne decyzje władz państwowych, stosownie do wskazań Przewodniczącego Episkopatu zawartych w Komunikacie z dnia 27 maja 2020 roku – odwołuję dyspensę dotyczącą zwolnienia z obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i świątecznej.

Udział w niedzielnej i świątecznej Mszy św. jest wyrazem naszej wdzięczności wobec Jezusa Chrystusa za całe dzieło zbawienia świata. Jest także wyznaniem naszej wiary i wierności Chrystusowi.

Drodzy Siostry i Bracia!

Do Uroczystości Trójcy Świętej, do 7 czerwca, trwa okres wielkanocnej spowiedzi i Komunii św. Zapraszam do tego ważnego wyznania wiary i wierności Chrystusowi prze wypełnienie obowiązku spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Drodzy Rodzice!

Pomóżmy dzieciom i młodzieży w wypełnieniu obowiązku spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Wsłuchajmy się w informacje podawane przez naszych Duszpasterzy dotyczące obecności kapłanów w konfesjonale.

W tym czasie doświadczenia prawdy mówiącej o tym, że człowiek nie jest wszechmocny, konieczne jest nasze pogłębienie wiary i kontaktu z Chrystusem, który żyje i czeka na każdego z nas.

Niech Pan Bóg błogosławi wszystkim na drodze wyznawania wiary i realizowania odnowy duchowej.

Bp Henryk Tomasik, Biskup Radomski".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama