Nowy numer 43/2020 Archiwum

Ekstremalnie i indywidualnie

W piątek, 5 czerwca, wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Przygotowane są cztery trasy.

Organizują ją parafie pw. św. Jana Chrzciciela w Jastrzębiu oraz pw. św. Wacława w Radomiu (Stare Miasto). A organizacyjnie odpowiadają: ks. Krzysztof Bochniak, koordynator Ekstremalnej Drogi Krzyżowej i wikariusz w parafii na radomskim Starym Mieście oraz ks. Paweł Męcina, wikariusz w Jastrzębiu.

- Wiele osób pytało nas o przeżycie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Decydujemy się na to w pierwszym możliwym terminie, kiedy warunki pozwalają na przeżycie drogi krzyżowej - mówi ks. Krzysztof Bochniak

- Wszyscy wiemy, dlaczego w Wielkim Poście Ekstremalna Droga Krzyżowa się nie odbyła. Teraz, kiedy sytuacja na to pozwala, zapraszamy do wzięcia udziału już w najbliższy piątek, 5 czerwca - zachęca ks. Męcina.

Organizatorzy przygotowali cztery trasy:

- Żółta: Jastrząb - Czarna - 38 km (Patron św. Jan Chrzciciel). Zaproszeni są chętni z Jastrzębia i okolicznych miejscowości. https://edk.org.pl/trasa-edk-4306

- Czerwona: Radom - Ostra Brama - 46 km (Patron św. Wacław). https://edk.org.pl/trasa-edk-3977
(osoby, które nie czują się na siłach, a chcą spróbować, mogą przejść np. część trasy z Radomia do Jastrzębia)

- Niebieska: Radom - Ostra Brama - 53 km (Patron św. Kazimierz). https://edk.org.pl/trasa-edk-4304

- Biała: Radom - Czarna - 63 km (Patron bł. Bolesław Strzelecki). https://edk.org.pl/trasa-edk-4307

EDK rozpocznie się od Mszy św. sprawowanych w piątek o 17.00 w kościołach w Jastrzębiu i na Starym Mieście w Radomiu. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszego piątku miesiąca i indywidualny wymarsz. W związku z panującą sytuacją epidemiczną organizatorzy proszą o dostosowanie się do przepisów prawa, zaleceń sanitarnych oraz do zasad poruszania się w ruchu drogowym.

Na zakończenie nie odbędą się Msze św., a uczestnicy - po indywidualnej modlitwie w kościołach docelowych - proszeni są o indywidualny powrót do domów.

Osoby, które rozpoczynają EDK w Radomiu, proszone są o zapisywanie się u ks. Krzysztofa Bochniaka, a startujący w Jastrzębiu - u ks. Pawła Męciny.

Zabezpieczenie sanitarne, zgodnie z regulaminem, każdy będzie zapewniał sobie według własnego uznania. - Ekstremalna Droga Krzyżowa to forma indywidualnego przeżycia Drogi Krzyżowej. W kościele obowiązuje nas dystans społeczny 2 metrów od drugiej osoby. W czasie trasy każdy idzie indywidualnie - wyjaśnia ks. Bochniak.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama