Nowy numer 39/2020 Archiwum

Szydłowiec zaprasza na Festiwal BODY

To już w czwartek wieczorem, w Uroczystość Bożego Ciała. Początek o 19.30. Tegorocznemu festiwalowi towarzyszy hasło "Daję Słowo".

Inspiracją do stworzenia Festiwalu BODY był udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. - Chcieliśmy lokalnie zorganizować spotkanie, które będzie skierowane do młodych. Spotkanie, które poprzez wspólne uwielbienie Jezusa zbliży nas do siebie nawzajem. Corocznie wybieramy inne hasło przyświecające działaniom i kierując się nim układamy program, a w nim między innymi występy zespołów muzycznych i chóru, tańce, wspólna modlitwa, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz rozmowy z wyjątkowymi gośćmi. Podczas ostatniej edycji Festivalu BODY gościliśmy aktorkę Małgorzatę Kożuchowską, która opowiedziała o miejscu i roli kobiety w Kościele - mówią Przemysław Duda, prezes Fundacji STREFA JP2, organizator Festivalu BODY w Szydłowcu oraz Weronika Kijas koordynator IV edycji festiwalu.

W tym roku, z racji epidemii nie ma możliwości organizacji festiwalu w pełnym wymiarze. - Postanowiliśmy kontynuować tradycję spotkania poprzez transmisję online - mówią W. Kijas i P. Duda, zapraszając do udziału.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama