Nowy numer 44/2020 Archiwum

Koncert patriotyczny w Stromcu

Poprzedzi go Msza św. sprawowana w intencji gen. Ryszarda Kuklińskiego z okazji 90. urodzin bohatera.

Także koncert dedykowany jest Generałowi. A tytuł "Kamień z pól ojców naszych" nawiązuje do tego, że Stromiec, gdzie został ochrzczony Ryszard Kukliński, i nieodległy Niedabyl to jego rodzinne strony.

Koncert wpisuje się projekt autorski Roberta Grudnia "Zrozumieć Niepodległą" organizowany w Roku Św. Jana Pawła II. Jest to zarazem jeden z punktów XXXIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Radom-Orońsko-Warszawa 2020.

Pomysłodawcą urodzin gen. Kuklińskiego i głównym organizatorem jest Robert Grudzień, honorowy obywatel Stromca, muzyk, kompozytor, społecznik, autor ogólnopolskich projektów edukacyjno-kulturalnych Spotkania z Historią i Sztuką.

Msza św. w Stromcu sprawowana będzie w niedzielę 14 czerwca o 12.00.

W koncercie "Kamień z pól ojców naszych" wystąpią: Robert Grudzień (organy) z zespołem solistów: Paulina Gocałek - sopran (Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego) i Łukasz Ratajczak (Teatr Wielki – Opera Łódzka).

Partnerzy wydarzenia: Ministerstwo Obrony Narodowej, Starostwo Powiatowe w Białobrzegach, Izba Pamięci Generała Ryszarda Kuklińskiego, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu, Wójt Gminy Stromiec, NSZZ Solidarność Ziemia Radomska, Stowarzyszenie "Pamięć i Przyszłość" w Kozienicach, Związek Piłsudczyków RP Oddział Radom, Zakład Doskonalenia Zawodowego w Radomiu, Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Stromcu, Fundacja im. Mikołaja z Radomia, OSP Stromiec, Nadleśnictwo Dobieszyn, Zakład Kamieniarski "Kamar" Radom Szczepan Kowalski i syn Mariusz, Bożena i Wojciech Prus-Wiśniowscy Towarzystwo Miłośników Góry Kalwarii i Czerska oraz Muzeum Regionalne, Towarzystwo Miłośników Miasta Warki, Stowarzyszenie Radomski Czerwiec’76, Solidarność Rolników Indywidualnych.

Koncert patriotyczny w Stromcu  
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama