Nowy numer 43/2020 Archiwum

RDLP w Radomiu z certyfikatem FSC®

Prowadzona przez leśników gospodarka leśna zapewnia trwałość i ochronę lasów.

Po raz kolejny okazało się, że leśnicy sprostali wymaganiom stawianym przez zasady certyfikacji gospodarki leśnej w systemie FSC®.

Nadal w nadleśnictwach RDLP w Radomiu będzie można kupić drewno certyfikowane.

Zespół audytorów z SGS-u w ramach audytu okresowego sprawdzał zgodność prowadzonej przez leśników gospodarki leśnej z zasadami i kryteriami certyfikacji FSC®. Tym razem jako próbę audytorzy wybrali oprócz biura RDLP w Radomiu nadleśnictwa Zagnańsk, Chmielnik i Jędrzejów.

Podobnie jak podczas poprzednich wizyt szczególnie przyglądano się przestrzeganiu zasad BHP przy wykonywaniu prac związanych z pozyskaniem drewna, a także zagospodarowaniu drzewostanów wodochronnych i działaniom na rzecz zachowania elementów cennych przyrodniczo, w tym identyfikacji lasów o szczególnych walorach przyrodniczych.

- Audytor wiodący Paweł Wiktorowicz podkreślił, że w trakcie audytu nie stwierdzono żadnych zdarzeń, które można by zakwalifikować jako niezgodne ze standardem FSC. Oznacza to, że prowadzona przez leśników gospodarka leśna zapewnia trwałość i ochronę lasów – mówi Tomasz Krawczyk z RDLP w Radomiu.

Posiadanie przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Radomiu certyfikatu FSC® (ForestStewardshipCouncil®) Dobrej Gospodarki Leśnej i Kontroli Pochodzenia Produktu jest gwarancją prowadzenia odpowiedzialnej gospodarki leśnej. Obecny certyfikat FSC® jest ważny do 1maja 2023 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama