Nowy numer 43/2020 Archiwum

Resursa zaprasza na Retrospotkanie 25

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią odbędzie się ono w najbliższy wtorek 16 czerwca o 18.00.

Decyzją radomskiej Rady Miejskiej, zmieniającą status Ośrodka Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska", jej filią ma zostać zrewitalizowana kamienica Deskurów przy radomskim Rynku. - Skoro "Resursa" wchodzi na (nowy) Rynek, postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się Miastu Kazimierzowskiemu, jako historycznej dzielnicy Radomia, średniowiecznemu miastu lokowanemu w połowie XIV wieku przez ostatniego króla z dynastii Piastów, w której przyjdzie nam działać. Podczas spotkania wysłuchamy kilku wystąpień odnoszących się do Miasta Kazimierzowskiego jako zabytkowej dzielnicy miasta o konkretnym potencjale historycznym, kulturowym i turystycznym oraz wysłuchamy relacji osób tam mieszkających i pracujących. A wszystko okraszone nutą refleksji na temat tego, jak Miasto Kazimierzowskie powinno wyglądać w przyszłości - mówią organizatorzy.

Specjalnie na tę okazję "Resursa" przygotowała film pokazujący współczesny wygląd Miasta Kazimierzowskiego, także z lotu ptaka. Nie zabraknie zdjęć z wnętrz odnawianej Kamienicy Deskurów.

Podczas Retrospotkania zaprezentowane zostanie również kolejne "Top-10" Retrospekcji.

Przed wejściem należy założyć maseczki lub chusty zasłaniające usta i nos. Wszystkich zainteresowanych Resursa zaprasza i prosi o zapoznanie się z regulaminem dotyczącym odwiedzania Ośrodka oraz o bezwzględne stosowanie się do zasad sanitarnych zamieszczonych tutaj.

Film promujący: https://youtu.be/S9YNymXlQ5c

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama