Nowy numer 42/2020 Archiwum

Nocna pielgrzymka mężczyzn. Zapisy i niezbędne informacje

Wyruszy do sanktuarium MB Pocieszenia w Błotnicy z kościoła MB Częstochowskiej w Radomiu (os. Kaptur) 20 czerwca o 21.00.

Organizatorami są Rycerze Kolumba. - Jak co roku, pod osłoną nocy, wyruszymy na pątniczy szlak, by w błotnickim sanktuarium pokłonić się Matce Bożej, powierzyć Jej nasze rodziny, ojczyznę i nas samych. Poprzez modlitwę, wspólny śpiew, medytacje i rozważania będziemy umacniać swoją wiarę, dając świadectwo naszej przynależności do Kościoła katolickiego. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: "Wielka tajemnica wiary - Eucharystia daje życie". Do udziału w pielgrzymce zapraszamy wszystkich mężczyzn i chłopców, którzy podołają trudom nocnej, 26-kilometrowej wędrówki. Pielgrzymowanie zakończymy Mszą Świętą o godz. 6 w sanktuarium w Starej Błotnicy - informują i zapraszają organizatorzy.

Każdy uczestnik otrzyma okolicznościową opaskę odblaskową, gorący posiłek z kuchni polowej, kawę i herbatę na wszystkich postojach, ubezpieczenie NNW oraz transport autokarowy z Błotnicy do Radomia.

Zapisy będą prowadzone wyłącznie w dniu pielgrzymki od godz. 19 przed kościołem MB Częstochowskiej. Na zapisy należy przynieść wydrukowane i podpisane Oświadczenie COVID-19.

Wzór Oświadczenia COVID-19 publikujemy poniżej. Dostępne będą także  na stronach www.rycerzekolumba.radom.pl, www.parafiakaptur.pl, www.diecezja.radom.pl a także na Facebooku Rady 14004 Rycerzy Kolumba.

Przy zapisie należy:

 • okazać dowód osobisty,
 • okazać pisemną zgodę rodzica lub opiekuna - w przypadku osób niepełnoletnich,
 • podpisać oświadczenie o przestrzeganiu określonych przez Ministerstwo Zdrowia zaleceń postępowania w związku z niebezpieczeństwem zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

- Zwracamy się do wszystkich pątników z prośbą o złożenie ofiary w wysokości min. 30 zł. Zebrane fundusze będą przekazane na rzecz katolickiej parafii św. Józefa w Shekhan koło Mosulu, której kościół zniszczyli bojownicy Państwa Islamskiego. Rycerze z Radomia włączają się w ten sposób w ogólnoświatowy projekt "Adopcja Parafii", niosący pomoc chrześcijanom w Iraku w odbudowie zniszczonych świątyń - proszą organizatorzy.

Zalecenia i informacje dodatkowe:

 • Obowiązkowa ochrona twarzy i nosa (maseczka, chusta)
 • Ostrożność i zdyscyplinowanie ze względów bezpieczeństwa
 • Przestrzeganie ogłoszeń i poleceń służb porządkowych
 • Bezwzględna konieczność założenia znaków odblaskowych
 • Zalecane posiadanie ze sobą okryć przeciwdeszczowych
 • Długość trasy ok. 26 km z czterema miejscami na odpoczynek
 • Dłuższy odpoczynek około północy połączony z posiłkiem w parku historycznym „Rycerze Bogurodzicy” w Taczowie
 • Ofiara za uczestnictwo min. 30 zł
 • W przypadku pytań: Tel. 533 963 383. Email: rycerzekolumba.radom@gmail.com

Na następnej stronie Oświadczenie COVID-19.

 

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama