Diana Alicja Krasa została odznaczona Medalem 100. Rocznica Urodzin Karola Wojtyły i Medalem Pamiątkowym "Pro Masovia".
W kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej w Odrzywole sprawowana była Msza św. w intencji kobiet, które włączyły się do akcji szycia maseczek. Eucharystii przewodniczył ks. kan. Adam Łukiewicz, proboszcz, kapelan radomskich myśliwych.
- Wszystkie osoby, które brały udział w tej akcji, na czele z koordynatorką kol. Alicją Krasą, według słów św. Jana Pawła II przekroczyły próg wrażliwości serca. Jak się przekroczy ten próg, trzeba iść dalej i budować królestwo Boże w sercu drugiego człowieka. Nagroda dla tych wszystkich pań, które brały udział w tej akcji, to jest szczera życzliwość tych wszystkich medyków i chorych, których noszą w swoim sercu. Moje życzenie jest jedno. Nie wypuszczajcie nigdy z waszych serc chusty św. Weroniki, ocierajcie nią łzy cierpiącym - mówi ks. Łukiewicz.
W czasie pandemii lekarze, ratownicy i pielęgniarki, którzy pełnią swoją misję robią to z narażeniem zdrowia i życia. Szczególnie na początku pandemii borykali się oni z ograniczonymi środkami ochrony osobistej. Na spontaniczną akcję #polskiekrawcoweszyjąmaseczki zareagowały duże szpitale z prośbą o pomoc.
15 marca myśliwi w oddolnej, spontanicznej akcji, ogłosili zbiórkę pieniędzy na portalu zrzutka.pl #myśliwizpomocą. Akcję zainicjowało 6 osób, ale każdego dnia dołączało ich coraz więcej.
- Do akcji zgłosiłam Radom 24 marca. Miałam obiecaną partię 4000 sztuk maseczek do uszycia. Niestety, pojawiły się problemy, ale udało się je pokonać. W sumie uszyto nieodpłatnie ponad 7 tys. maseczek, które trafiły do szpitali w Radomiu, Nowym Mieście i Przysusze. W ogólnopolskiej akcji "Myśliwi z pomocą" zebrano na zrzutce.pl prawie 35 tys. zł. Na terenie kraju rozdano ponad 180 tys. maseczek i 2 tys. przyłbic. Do akcji włączyło się ponad 1000 osób działających w 29 miastach. I jestem bardzo dumna, że Radom na tej mapie pomocy też się zameldował - mówi A. Krasa z Zarządu Okręgowego PZŁ w Radomiu, diana z Koła Łowieckiego Szarak.
Ks. Łukiewicz wydał komunikat w Radiu Plus Radom o zbiórce pieniędzy od myśliwych na subkonto charytatywne przy parafii. W zbiórkę przeznaczoną na pomoc szpitalom w związku z pandemią włączyły się kola łowieckie i wiele osób dobrego serca z różnych stron diecezji. - Na koncie każdego dnia przybywało pieniędzy, a wpłynęło ich ponad 16 tys. zł. Kupiliśmy środki ochrony osobistej, rękawiczki jednorazowe, fartuchy ochronne, kombinezony. Zostały one przekazane do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla Przewlekle Chorych w Radomiu, prowadzonym przez siostry ze Zgromadzenia Sióstr Córek Maryi Niepokalanej, do szpitali w Przysusze i w Nowym Mieście, a w najbliższych dniach trafią do DPS w Niedabylu - wylicza A. Krasa. - Dziękuję wszystkim darczyńcom, którzy wsparli inicjatywę zbiórki pieniędzy, bo dzięki Waszej ofiarności mogliśmy przekazać nie tylko wymierny dar w postaci środków ochrony osobistej, ale też radość i wdzięczność. Księdzu Adamowi dziękuję za wsparcie, duchową opiekę, niezliczone, bezcenne kontakty.
Po Mszy św. Alicja Krasa i Marzanna Adamczyk otrzymały Medal 100. Rocznica Urodzin Karola Wojtyły.
Kapituła Medalu św. Jana Pawła II nadała go w dowód uznania za szczególne zasługi w upamiętnieniu pontyfikatu naszego rodaka, za budowanie cywilizacji miłości i dobra, w ramach ogólnopolskiej akcji dian i braci łowieckiej - pomoc myśliwym w zwalczaniu pandemii koronawirusa. Medale wręczył ks. Łukiewicz
Za promocję ziemi radomskiej, w ramach akcji "Pomoc myśliwych medykom", Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego, uhonorował Alicję Krasę Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”. To okolicznościowe wyróżnienie nadawane za wybitne zasługi oraz całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego. Medal w imieniu marszałka wręczył Leszek Przybytniak.
Wszystkie obecne w świątyni panie, które włączyły się w akcję szycia maseczek, otrzymały upominki.
Alicja Krasa i ks. Adam Łukiewicz.