Nowy numer 44/2020 Archiwum

Zamiast pielgrzymki modlitewny dzień skupienia

W radomskiej parafii pw. Opatrzności Bożej proboszcz ks. Zdzisław Bochniak poprowadził modlitewny dzień skupienia dla działającego przy parafii oddziału Akcji Katolickiej.

W czerwcu organizowana jest Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę. W tym roku ze względu na pandemię została odwołana.

Urszula Furtak, prezes Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej, zaapelowała, aby tego dnia Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej zorganizowały modlitewny dzień skupienia. Na ten apel odpowiedzieli członkowie POAK przy parafii Opatrzności Bożej na osiedlu Wośniki.

Spotkanie modlitewne poprowadził proboszcz ks. Zdzisław Bochniak, asystent parafialny AK. Zgromadzeni wysłuchali konferencji, adorowali Najświętszy Sakrament. Centralnym punktem spotkania była Msza św. Na zakończenie  spotkali się w sali św. Jana Pawła II na poczęstunku.

- Treścią dnia skupienia, do której nawiązywały kolejne jego punkty, były słowa Modlitwy Pańskiej: "Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj" - wyjaśnia ks. Bochniak.

W konferencji wskazał on, że w duchu tej prośby przedmiotem naszej modlitwy powinny stać się rzeczy i sprawy konieczne do naszego istnienia i na ziemi, i w wieczności. Za św. Tomaszem z Akwinu wskazał pięć grzechów, od których uwolnienia prosimy Boga w tej modlitwie. Są to: nieumiarkowane pożądanie, zdobywanie rzeczy doczesnych z krzywdą dla innych, zbytnia troska, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, niewdzięczność.

Na zakończenie spotkali się w sali św. Jana Pawła II.   Na zakończenie spotkali się w sali św. Jana Pawła II.
Archiwum POAK
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama