Nowy numer 44/2020 Archiwum

Pomysł na wakacje w mieście

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu serdecznie zaprasza dzieci ze szkół podstawowych na zajęcia biblioteczne "Wakacje z Pyzą".

Zajęcia będą oparte na książce "Pyza na polskich dróżkach". Raz w tygodniu, w każdą środę wakacji (począwszy od 1 lipca), spotkamy się w naszym Magicznym Ogrodzie (ul. Piłsudskiego 12) oraz na profilu facebookowym, aby poznawać Polskę razem z małą wędrowniczką. Nie zabraknie czytania, wszak wakacje w bibliotece nie mogą się obyć bez kontaktu z książką. Ale zaproponujemy także zabawy ruchowe, plastyczne czy umysłowe - mówi Ilona Michalska-Masiarz.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci, które mieszkają w Radomiu, są czytelnikami biblioteki i mają od 7 do 10 lat. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, będą obowiązywały szczególne zasady.

Zajęcia stacjonarne będą się odbywać tylko na zewnątrz, w ogrodzie przed Biblioteką Główną, a w razie niepogody zostaną odwołane. Jednorazowo w zajęciach stacjonarnych może wziąć udział 10 osób - obowiązują zapisy drogą mailową na adres: promocja@mbpradom.pl (oddzielnie na każdy z 9 terminów). Każde dziecko musi przyjść z dorosłym opiekunem, a każdy uczestnik stosuje osłonę ust i nosa. Ręce dezynfekuje udostępnionymi przez bibliotekę preparatami. Uczestnicy muszą zachować dystans ok. 2 m.

Podczas pierwszego spotkania 1 lipca "Poznajemy Pyzę na polskich dróżkach" dzieci będą poszukiwać w ogrodzie przedmiotów związanych z gotowaniem. Z fragmentów książki dowiedzą się, "Jak powstała Pyza". Będzie też pogadanka o folklorze i zapaskach, a zapaskę dla Pyzy trzeba będzie też zaprojektować.

- Dla dzieci, które pozostaną w domach, proponujemy zdalną wersję zajęć - na naszym profilu facebookowym www.facebook.com/mbpradom - i tu już, oczywiście, żadnych ograniczeń wiekowych, liczbowych i terytorialnych nie stosujemy - informuje pani Ilona.

O szczegóły można dopytać mailem lub telefonicznie: 691 892 192.

Od 1 lica pracownice Działu Promocji przechodzą z trybu pracy zdalnej na stacjonarny i będą dostępne przy ul. Piłsudskiego już normalnie od 7.30 do 15.30.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama