Nowy numer 44/2020 Archiwum

Andrzej Duda wygrywa na terenie diecezji radomskiej

Gdyby wybory ograniczyły się do województwa świętokrzyskiego i lubelskiego, odbyłaby się tylko jedna tura.

W pierwszym z nich, gdzie z terenu diecezji radomskiej leżą powiaty konecki, skarżyski i starachowicki, obecny prezydent otrzymał 56,1 proc głosów, a w lubelskim, gdzie teren diecezji radomskiej to zachodnia część powiatu puławskiego - wynik Andrzeja Dudy wyniósł 55,6 proc głosów. Diecezja radomska to także południowa część województwa mazowieckiego, gdzie obecny prezydent otrzymał 41,1 proc, oraz wschodnia część województwa łódzkiego, gdzie jego wynik to 47,7 proc.

Przypomnijmy, że przy frekwencji 62,9 proc., według badań EXIT POLL, wynik wyborczy jest następujący: Andrzej Duda - 41,8 proc., Rafał Trzaskowski - 30,4 proc., Szymon Hołownia - 13,3 proc., Krzysztof Bosak - 7,4 proc., Robert Biedroń - 2,9 proc., Władysław Kosiniak-Kamysz - 2,6 proc., inni kandydaci - 1,6 proc.

Na wieczór wyborczy w Radomiu dziennikarzy zaprosiło biuro Prawa i Sprawiedliwości.

- Rosnąca z wyborów na wybory frekwencja pokazuje, że coraz większa cześć społeczeństwa chce decydować o losach ojczyzny. Dziękuję wyborcom, wszystkim pracującym  w komisjach wyborczych, a także dziennikarzom, którzy relacjonowali przebieg kampanii. Mamy drugą turę. Mamy wyraźnego lidera i mamy kontrprzeciwnika.  Nie jest to zaskoczenie. To wyniki trochę podobne do ostatnich sondaży. I mamy dwa obozy: obóz dobrej zmiany i obóz "żeby było tak, jak było' - powiedział  po ogłoszeniu wyników sondażowych EXIT POLL podczas wieczoru wyborczego Marek Suski, wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

- To wielkie święto demokracji. Wynik frekwencyjny imponujący. Teraz zaczynamy kolejny etap kampanii. Ze zdwojoną siła ruszymy w teren i będziemy przekonywać wyborców do wizji, którą przedstawia prezydent Andrzej Duda. Inny wybór zaburzy harmonijną współpracę prezydenta i rządu. To nie jest czas na niepotrzebne doświadczenia - dodał poseł Andrzej Kosztowniak.

- Prezydent Andrzej Duda jest gwarantem rozwoju Polski, niezależnie od tego, czy mieszkamy w wielkich miastach, miasteczkach czy wioskach. Przed nami dwa tygodnie ciężkiej pracy. Zapraszam wszystkich do współpracy. Mam nadzieję, że będziemy świętować ostateczne zwycięstwo prezydenta Andrzeja Dudy - powiedziała posłanka Anna Kwiecień.

Wyniki wyborów na terenie diecezji radomskiej będziemy publikowali w miarę ich spływania do Państwowej Komisji Wyborczej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama