Nowy numer 13/2024 Archiwum

MOPS przyjmuje wnioski na nowy okres zasiłkowy

Od jutra, 1 lipca Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu będzie przyjmował wnioski w formie elektronicznej na nowy okres zasiłkowy 2020/2021. Dotyczy to świadczeń rodzinnych, "Dobry start" (300+) i funduszu alimentacyjnego.

Wnioski można składać drogą elektroniczną za pomocą systemu teleinformatycznego na stronie www.wnioski.mpips.gov.pl. - moduł portalu e-wnioski emp@tia. Aby wysłać wniosek za pośrednictwem teleinformatycznego należy założyć profil zaufany na platformie EPUAP i potwierdzić dane w najbliższym urzędzie skarbowym. Wniosek składany drogą elektroniczną podpisuje się profilem zaufanym lub podpisem elektronicznym.

Wnioski o świadczenie wychowawcze oraz "Dobry start" można składać również poprzez system udostępniony przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych PUE ZUS oraz za pomocą systemu udostępnionego przez banki.

- W związku z sytuacją panującą w kraju prosimy o wysyłanie wniosków drogą elektroniczną. Apelujemy też o skrupulatne wypełnienie wniosku. Na stronie MOPS znajduje się zakładka - Wzory poprawnie wypełnionych wniosków - mówi Justyna Piątek, rzecznik prasowy MOPS.

W sierpniu będzie można złożyć wnioski też w formie papierowej. Będzie można je pobrać w siedzibie MOPS w Radomiu przy ul. Limanowskiego 134 oraz przez internet na stronie: www.mops.radom.pl w zakładce BIP wnioski.

Osoby, które w ubiegłym roku składały wniosek o świadczenie wychowawcze czyli 500+ w tym roku nie muszą ponownie składać wniosku. Świadczenie zostało przyznane do maja 2021 roku.

- Wniosek o świadczenie "Dobry start" przysługuje raz w roku w wysokości 300 zł na każde dziecko uczące się w szkole do ukończenia 20 roku życia lub - w przypadku dzieci niepełnosprawnych - do ukończenia 24 roku życia. Od 2019 roku wsparcie z programu przysługuje także na uczniów szkół policealnych i szkół dla dorosłych. Świadczenie nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. Program nie obejmuje również studentów. W przypadku, gdy dziecko, zgodnie z orzeczeniem sądu, jest pod opieką naprzemienną obydwojga rodziców rozwiedzionych, żyjących w separacji lub żyjących w rozłączeniu sprawowaną w porównywalnych i powtarzających się okresach, kwotę świadczenia Dobry start ustala się każdemu z rodziców w wysokości połowy kwoty przysługującego świadczenia czyli w wysokości 150 zł. Na złożenie wniosku mamy czas do 30 listopada - wyjaśnia J. Piątek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy