Nowy numer 43/2020 Archiwum

15. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Ostrobramskiej

W najbliższy czwartek, 2 lipca w sanktuarium MB Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej odbędą się uroczystości w 15. rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej. Będzie to też diecezjalne dziękczynienie za św. Jana Pawła II.

Obraz Matki Bożej Ostrobramskiej został uroczyście ukoronowany koronami papieskimi 2 lipca 2005 roku. W uroczystości uczestniczyło ok. 30 000 pielgrzymów.

Mszę św. koncelebrowało prawie 350 księży i 28 biskupów. Koronacji dokonał kard. Henryk Gulbinowicz.

Do udziału w uroczystościach rocznicowych zapraszają bp Henryk Tomasik i ks. prał. Jerzy Karbownik, kustosz sanktuarium:

"2 lipca będziemy przeżywali jubileuszowe dziękczynienie za dar Bożego Miłosierdzia, za NMP Matkę Miłosierdzia oraz za koronację obrazu Matki Bożej Ostrobramskiej. Będzie to także nasze diecezjalne dziękczynienie za osobę i pontyfikat św. Jana Pawła II, który odegrał niezwykłą rolę w historii Kościoła, świata, naszej Ojczyzny oraz wielu z nas. To dzięki Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II dokonała się koronacja w Skarżysku-Kamiennej. Mimo tego, że św. Jan Paweł II stał się wielkim autorytetem dla całego świata - jest coraz częściej atakowany w naszej Ojczyźnie. Naszym uroczystościom będzie przewodniczył J.E. Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz, tak bardzo mocno związany z osobą św. Jana Pawła II, który także w ostatnim czasie doświadcza wielu ataków".

Program:

  • 16.00 - poświęcenie i otwarcie Drogi Różańcowej połączonej ze ścieżką historyczno-przyrodniczą na terenie lasów Nadleśnictwa Skarżysko,
  • 17.00 - koncert pieśni maryjnych w wykonaniu Chóru Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego,
  • 18.00 - Msza św. pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza z udziałem bp. Henryka Tomasika.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama