Nowy numer 43/2020 Archiwum

Respiratory dla szpitala w Starachowicach

To sukces akcji "Zanurzeni w miłości" prowadzonej przez radomską Caritas i Fundację SMS z Nieba.

Trzy respiratory trafiły do jednoimiennego szpitala w Starachowicach. To już trzecia lecznica na terenie diecezji radomskiej, do której trafiła pomoc Fundacji SMS z Nieba. Wcześniej pomoc otrzymały szpitale w Opocznie i Radomiu. Z Fundacją współpracuje Caritas Diecezji Radomskiej.

Dzięki zbiórce, jaką wsparli ludzie dobrego serca, został przekazany sprzęt zakupiony ze zbiórki w ramach akcji „Zanurzeni w miłości”, zorganizowanej przez Fundację SMS z nieba. Tu, w Starachowicach, akcję wsparła firma Budromost.

-  Szpitalowi przekazaliśmy trzy respiratory. Zakupiliśmy także kardiomonitor. Dzięki otrzymanym funduszom zakupimy jeszcze jeden kardiomonitor i inne potrzebne rzeczy do walki z koronawirusem. Wartość przekazanego obecnie sprzętu to 150 tys. zł. Trzeba tu podkreślić, że to były zbiórki jednodniowe. W ciągu jednego dnia udało się nam zebrać kwotę 105 tys. zł. potrzebną na zakup respiratora dla szpitala w Starachowicach, a dzięki darczyńcy,  firmie Budromost, udało się zakupić kolejne respiratory. Serdecznie dziękuję wszystkim darczyńcom. Ten sprzęt nie będzie tylko funkcjonował w okresie epidemii, ale zostanie w szpitalu i będzie ratował zdrowie chorych - mówi ks. Damian Drabikowski, wicedyrektor radomskiej Caritas.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama